w

Andrzej Duda w Fox News. Prezydent chwali 500+ i mówi o wolności Polaków

Duda w Fox News:

Andrzej Duda pojawił się w jednym z bardziej popularnych programów w Ameryce – Fox News, który został wyemitowany w poniedziałek w programie Tucker Carlson Tonight o godz. 20 czasu nowojorskiego (godz. 2 czasu polskiego we wtorek).

  • Głównymi tematami rozmowy był m.in. stosunek polskich władz do migrantów, wolność słowa i programy socjalne wprowadzone przez rząd.

Andrzej Duda bardzo mocno podkreślał swoje konserwatywne poglądy. Podkreślił również, że w 2015 roku Polska nie zgodziła się na przymusowy podział imigrantów.

Odpowiedzieliśmy bardzo jasno, że jeśli ktokolwiek chce przyjechać do Polski i szuka pomocy lub wparcia (…) zaakceptujemy taką osobę i udzielimy jej pomocy. Nie zgodziliśmy się jednocześnie na przywożenie do Polski ludzi siłą – argumentował. Nie zamierzamy nikogo zmuszać do pozostania. Nie będziemy nikogo przetrzymywać wbrew jego woli – podkreślił.

Wolność:

Prezydent odniósł się również do słów Bidena, który porównywał Polskę do reżimów totalitarnych. Duda przekonywał, że Polacy są zadowoleni z obecnych władz, czego dowodem jest fakt, że ponownie wybrali zarówno jego, jak i Zjednoczoną Prawicę.

„Polacy są przywiązani do wolności i nie wybraliby nikogo kto ją ogranicza – dodał”

Programy socjalne:

We wspomnianym show, Duda oczywiście zachwalał też programy socjalne, które wprowadził jego rząd. Program 500+ nazwał rewolucyjnym. Polski prezydent dodał, że program przyniósł wspaniałe efekty, które przerosły związane z nim oczekiwania. Nazwał go najlepszym z wprowadzonych programów socjalnych i podkreślił, że ubóstwo wśród dzieci zostało ograniczone o ponad 90 proc.

Nigdy wcześniej rodziny nie doświadczyły takiej pomocy. Rodziny te często znajdowały się w trudnej sytuacji, zwłaszcza te wielodzietne” – cytuje PAP.


Źródło: PAP, FOX NEWS.


Zobacz także: Przez wzrost cen energii rynki towarowe ponownie koncentrują się na inflacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *