w

Andrzej Duda w Fox News. Prezydent chwali 500+ i mówi o wolności Polaków

Duda w Fox News:

Andrzej Duda pojawił się w jednym z bardziej popularnych programów w Ameryce – Fox News, który został wyemitowany w poniedziałek w programie Tucker Carlson Tonight o godz. 20 czasu nowojorskiego (godz. 2 czasu polskiego we wtorek).

  • Głównymi tematami rozmowy był m.in. stosunek polskich władz do migrantów, wolność słowa i programy socjalne wprowadzone przez rząd.

Andrzej Duda bardzo mocno podkreślał swoje konserwatywne poglądy. Podkreślił również, że w 2015 roku Polska nie zgodziła się na przymusowy podział imigrantów.

Odpowiedzieliśmy bardzo jasno, że jeśli ktokolwiek chce przyjechać do Polski i szuka pomocy lub wparcia (…) zaakceptujemy taką osobę i udzielimy jej pomocy. Nie zgodziliśmy się jednocześnie na przywożenie do Polski ludzi siłą – argumentował. Nie zamierzamy nikogo zmuszać do pozostania. Nie będziemy nikogo przetrzymywać wbrew jego woli – podkreślił.

Wolność:

Prezydent odniósł się również do słów Bidena, który porównywał Polskę do reżimów totalitarnych. Duda przekonywał, że Polacy są zadowoleni z obecnych władz, czego dowodem jest fakt, że ponownie wybrali zarówno jego, jak i Zjednoczoną Prawicę.

„Polacy są przywiązani do wolności i nie wybraliby nikogo kto ją ogranicza – dodał”

Programy socjalne:

We wspomnianym show, Duda oczywiście zachwalał też programy socjalne, które wprowadził jego rząd. Program 500+ nazwał rewolucyjnym. Polski prezydent dodał, że program przyniósł wspaniałe efekty, które przerosły związane z nim oczekiwania. Nazwał go najlepszym z wprowadzonych programów socjalnych i podkreślił, że ubóstwo wśród dzieci zostało ograniczone o ponad 90 proc.

Nigdy wcześniej rodziny nie doświadczyły takiej pomocy. Rodziny te często znajdowały się w trudnej sytuacji, zwłaszcza te wielodzietne” – cytuje PAP.


Źródło: PAP, FOX NEWS.


Zobacz także: Przez wzrost cen energii rynki towarowe ponownie koncentrują się na inflacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przez wzrost cen energii rynki towarowe ponownie koncentrują się na inflacji

Przez wzrost cen energii rynki towarowe ponownie koncentrują się na inflacji

NFT naszego widza! Wizerunek El Presidente do wylicytowania!

NFT naszego widza! Wizerunek El Presidente do wylicytowania!