w

Otwarcie siłowni – sanepid nikogo nie ukarał

Otwarcie siłowni. 1700 obiektów rusza do działania.

W poniedziałek około 1700 siłowni i klubów fitness otworzyło się mimo zakazu rządu. Sanepid ruszył z kontrolami takich obiektów, ale – jak wynika z informacji „Rzeczpospolitej” – nikt nie dostał kary.

  • Tomasz Napiórkowski, szef PFF, przyznał w rozmowie z dziennikarzem „Rz”, że w poniedziałek rano telefony rozdzwoniły się. Właściciele siłowni informowali o kontrolach Sanepidu. Z sygnałów, które docierały z całego kraju wynika jednak, że inspektorzy skontrolowali kilkanaście klubów fitness, ale – co może zaskakiwać – nie nałożyli żadnej kary ani nie udzielili upomnienia.
  • Sanepid nie miał nic do zarzucenia. Reżim sanitarny na siłowniach jest odpowiedni.
  • Zdaniem prezesa PFF w najbliższych dniach będzie się otwierać coraz więcej klubów i siłowni.

W pierwszym dniu akcji branży fitness dopisali też klienci, pomimo tego, że zdecydowana większość klubów i siłowni nie reklamowała szeroko swego udziału w buncie przeciw restrykcjom a PFF nie zamieściła na swej stronie listy otwieranych obiektów.

Nie mamy podstaw do zamknięcia siłowni, ponieważ działają zgodnie z prawem; są zarejestrowane pod innym kodem Polskiej Klasyfikacji Działalności – poinformował w środę dyrektor ostrowskiego sanepidu Tadeusz Biliński.

W Ostrowie Wlkp. działa pięć siłowni i klubów fitness. Sanepid na razie skontrolował trzy. Rezultat? Siłownie wygrywają – nie ma żadnych kar.

  • Na razie skontrolowaliśmy trzy z nich i okazało się, że mogą funkcjonować. Po prostu dostosowali się, być może zmienili swoje PKD teraz, ale w ten sposób uniknęli zarzutu, że działają niezgodnie z prawem – powiedział Biliński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polsat News nieoficjalnie: otwarcie hoteli w reżimie sanitarnym od poniedziałku 15 lutego

Polsat News nieoficjalnie: otwarcie hoteli w reżimie sanitarnym od poniedziałku 15 lutego

Ryzyko zarażenia koronawirusem: miej nas w opiece jeżeli rząd naprawdę wierzy w to co publikuje

Ryzyko zarażenia koronawirusem: miej nas w opiece jeżeli rząd naprawdę wierzy w to co publikuje