w

Paragwaj idzie śladem Salwadoru? Państwo planuje uregulować bitcoina!

Carlitos Antonio Rejala Helman, Deputowany Narodu i członek Kongresu w Paragwaju, planuje przedstawić projekt ustawy o Bitcoinie w przyszłym miesiącu.

Rejala Helman oświadczył na Twitterze, że planuje wprowadzić nowe ustawodawstwo dotyczące Bitcoina i kryptowalut w ciągu najbliższego miesiąca. „To jest Paragwaj”, napisał. „W lipcu tworzymy prawo!”

Rejala Helman uprzednio zasugerował wprowadzenie nowych regulacji prawnych dotyczących Bitcoina na początku czerwca. Twierdził wtedy, że kraj będzie pracował nad projektem angażującym Bitcoina i usługę płatności PayPal.

  • Jak dotąd ujawniono niewiele więcej szczegółów. Z całą pewnością jednak wpływ na plany Rejala Helamana będzie miał Salwador, który niedawno przyjął BTC jako legalny środek płatniczy.

Cała wiadomość pojawiła się w otoczeniu wielkiego newsa. Grupa Cinco, jedna z największych paragwajskich firm rozrywkowych, planuje akceptowanie płatności w kryptowalutach. Grupa będzie przyjmować płatności w Bitcoinie (BTC), Ethereum (ETH), Shiba Token (SHIB) i Chiliz (CHZ). Obejmuje to kluby nocne, restauracje i puby.

Rejala Helman potwierdził plany Grupo Cinco, stwierdzając, że młodzież w Paragwaju jest „głównym sprzymierzeńcem” kraju. Dodał też, że „zbliża się zupełnie nowa zmiana mentalności” i, że „skok, jaki może wykonać Paragwaj, jest bezprecedensowy.”

Źródło: dailytokenomics.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polska będzie zadłużać się bez ograniczeń? Rok 2022 bez reguły wydatkowej

Polska będzie zadłużać się bez ograniczeń? Rok 2022 bez reguły wydatkowej

Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego. "Ataki cybernetyczne z terenu Federacji Rosyjskiej"

Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego. „Ataki cybernetyczne z terenu Federacji Rosyjskiej”