fot. Amy Klobuchar/ Wikimedia Commons/ Gage Skidmore
w

Partia Demokratyczna: Wiceprezydentem “woman of color”

fot. Amy Klobuchar/ Wikimedia Commons/ Gage Skidmore

Partia Demokratyczna z Joe Bidenem jako kandydatem na prezydenta szuka odpowiedniego typu na wiceprezydenta. Do tej pory mówiono o kobiecie, jednak najpewniej nie będzie ona biała. 

Joe Biden, jak i sama Partia Demokratyczna wspominała, że wiceprezydentem powinna być kobieta. Do tej pory obstawiano senator Amy Klobuchar. Co ważne, w czwartek wieczorem poinformowała, że nie zamierza startować w wyścigu, ponieważ jej zdaniem ten urząd powinna sprawować kobieta “of color”. 

To historyczny moment, który Ameryka musi wykorzystać. Naprawdę uważam, tak powiedziałam wczoraj wiceprezydentowi [Joe Bidenowi – red.], kiedy do niego zadzwoniłam, że to jest moment, by powierzyć ten mandat kobiecie, która nie jest biała [oryg. „woman of color”] – powiedziała na antenie MSNBC senator z Minnesoty Amy Klobuchar.

Jej zdaniem jest to słuszne ze względu na “uleczenie partii i narodu”. 

Media wskazują typują, że wśród czarnoskórych kandydatek największe szanse ma Kamala Harris, senator z Kalifornii, a w przeszłości także doradczyni Baracka Obamy ds. bezpieczeństwa narodowego.

Całkiem prawdopodobną kandydaturą jest Susan Rice, kongresmenka z Florydy Val Demings oraz burmistrz Atlanty Keisha Lance Bottoms.

Sprawdź również: Georgette Mosbacher: Wolność nie jest dana za darmo

Źródło: TVN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pozew sztabu Dudy na Trzaskowskiego. Poszło o “kłamstwo”

Pozew sztabu Dudy na Trzaskowskiego. Poszło o “kłamstwo”

Marek Jędraszewski grzmi o LGBT.

Marek Jędraszewski na mszy w urodziny Kaczyńskiego krytykował LGBT