w

Paszporty szczepionkowe w Polsce możliwe już od czerwca

Paszporty szczepionkowe?

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji był gościem w audycji Radia WNET – w rozmowie padło kilka ważnych słów o „paszportach szczepionkowych”.

Bartosz Grodecki mówił o tzw. paszportach szczepionkowych, które mają być wprowadzone w najbliższym czasie na terenie Unii Europejskiej. Gość radia uważa, że w okresie pandemii są one rozwiązaniem jak najbardziej adekwatnym.

Cały czas mam takie poczucie, że jeśli ten certyfikat nie będzie niczym więcej jak książeczką szczepień, to w czasie pandemii ma to swoje uzasadnienie.

Wiceminister powiedział również o możliwym terminie wprowadzenia takiego dokumentu:

  • Padają terminy czerwcowe, co do wprowadzenia takiego rozwiązania, by przed wakacjami ruch turystyczny wrócił do normalności – powiedział. Nad wprowadzeniem dokumentu ma pracować ministerstwo zdrowia.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji wyraża przekonanie, że Komisja Europejska bez zbędnej zwłoki wypracuje rozwiązanie zgodne z porządkiem prawnym poszczególnych państw członkowskich i zaimplementuje je po wysłuchaniu wątpliwości przeciwników takich certyfikatów.

Komisja Europejska ma przed sobą poważny test – nowe przepisy nie mogą być dla nikogo dyskryminujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ropa naftowa zmierza w kierunku maksimum?

Po wzroście inwestycji i fizycznego popytu ropa zmierza w kierunku maksimum na 2021 r.

Obecność 11 wariantów koronawirusa, w tym dwa uznawane obecnie za tzw. warianty alarmowe, stwierdzili w populacji województwa śląskiego naukowcy z Laboratorium Genetycznego Gyncentrum w Sosnowcu. Informacje te podał na konferencji prasowej także minister zdrowia Adam Niedzielski.

Gotowanie żaby trwa! Minister zdrowia poinformował o wirusie brazylijskim!