w

Pierwszy w historii polski jednorożec. Mamy startup o wartości ponad miliarda dolarów!

POLSKI JEDNOROŻEC:

DocPlanner, polska platforma rezerwacji medycznych, według nieoficjalnych informacji dołączyła do grona tzw. jednorożców, czyli startupów technologicznych, których wycena przekracza 1 mld dolarów.

  • Oznacza to, że DocPlanner stał się pierwszą w historii polską firmą technologiczną, wycenioną przez globalnych inwestorów na ponad 1 mld dolarów (ok. 3,9 mld zł).

Informację o przekroczeniu tego limitu podał londyński specjalistyczny portal unquoted, specjalizujący się w pisaniu o transakcjach na rynkach niepublicznych, takich jak private equity i venture capital.

Według anonimowych źródeł, w sierpniu DocPlanner zakończył nieujawnioną rundę finansowania po wycenie jednorożca.

Oznacza to, że inwestorzy, którzy przeanalizowali polski startup stwierdzili, że szereg składowych wskaźników wyceny spółki (takich jak jej obecne (lub przyszłe) potencjalne zyski, strategia, zarząd, patenty, technologie itp.

Jak dodaje unquote, nie wiadomo ile pieniędzy DocPlanner pozyskał na rozwój w ostatniej rundzie, ale informatorzy portalu zaznaczają, że w ciągu roku spodziewana jest kolejna nieujawniona runda finansowania.

Pierwszy jednorożec w historii:

Mimo stabilnego wzrostu środowiska rozwoju startupów, Polska nie mogła do tej pory pochwalić się posiadaniem jednego rodzimego nosorożca. Pod tym względem przegrywaliśmy z niektórymi konkurentami z naszego regionu – na przykład z Rumunią i Litwą.


Zobacz także: Bezpieczne inwestowanie w złoto. 5 najsłynniejszych złotych monet 1 uncjowych, które należy znać


ŹRÓDŁO: www.randrlife.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Eryk Łon z RPP: Możliwe utrzymanie niskich stóp procentowych także przez część 2022 roku

Eryk Łon z RPP: Możliwe utrzymanie niskich stóp procentowych także przez część 2022 roku

InPost zalicza kolejny progres. Odbiór paczki w dniu nadania!

InPost zalicza kolejny progres. Odbiór paczki w dniu nadania!