w

Piwna rewolucja? Ministerstwo Finansów komentuje podwyżkę akcyzy na piwo

Ministerstwo Finansów komentuje podwyżkę akcyzy na piwo.

Rzecznik MŚP zapytał Ministerstwo Finansów, czy trwają obecnie prace nad podwyżką akcyzy na napoje alkoholowe, w szczególności piwo. Resort finansów poinformował, że „obecnie nie są prowadzone żadne prace legislacyjne w zakresie zmiany stawek podatku akcyzowego” – przekazało biuro Rzecznika.

  • Ministerstwo Finansów zapewnia jednak, że podwyżki akcyzy na piwo nie będzie.

Małe, rodzinne browary to rzadko wspominane ofiary lockdownu. Dołożenie im jeszcze kolejnego problemu w postaci podwyżki akcyzy mogłoby być dla wielu z nich nie do udźwignięcia – wskazuje Rzecznik MŚP

Małe, rodzinne browary to rzadko wspominane ofiary lockdownu. Często ich głównymi klientami są restauracje, które dziś są zamknięte. Nie uwzględniają ich jednak tarcze antykryzysowe. Dołożenie im jeszcze kolejnego problemu w postaci podwyżki akcyzy mogłoby być dla wielu z nich nie do udźwignięcia. Dobrze, więc że plotki o zmianach w akcyzie okazały się jedynie dziennikarską kaczką – komentuje Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.

  • Rzecznik MŚP podkreśla, że jest przeciwny nakładaniu w czasie kryzysu nowych podatków i danin na przedsiębiorców, zwłaszcza na branże szczególnie dotkniętych konsekwencjami zamknięcia gospodarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do obostrzeń? Rządowi doradcy ostrzegają

Powrót do obostrzeń? Rządowi doradcy ostrzegają

Minister Finansów zatrudni eksperta od wymyślania podatków

Minister Finansów zatrudni eksperta od wymyślania podatków