w

Płaca minimalna wzrośnie do 3000 zł. Jest nowa propozycja rządu

„Zgodnie z propozycją Rady Ministrów proponowana kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę wzrosłaby o 200 zł w stosunku do kwoty obowiązującej w tym roku (2800 zł), tj. o 7,1 proc. Natomiast minimalna stawka godzinowa dla pracujących na określonych umowach cywilnoprawnych wzrastałaby w stosunku do kwoty obowiązującej w bieżącym roku (18,30 zł) o 1,30 zł” – poinformowało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii w komunikacie po posiedzeniu rządu.

Zgodnie z propozycją rządu od nowego roku płaca minimalna wzrośnie z obecnego poziomie 2800 złotych do 3000 złotych brutto, czyli o 200 zł brutto (7,1 proc). Taką propozycję przyjął rząd.

  • Rada Ministrów przyjęła propozycję minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2022 r. w kwocie 3 tys. zł, z kolei minimalna stawka godzinowa dla określonych umów cywilnoprawnych wyniesie 19,60 zł.

Propozycja ma teraz trafić do Rady Dialogu Społecznego, gdzie organizacje pracodawców i związkowcy będą nad nią dyskutować. Związki zawodowe domagały się podwyżki o 500 zł netto, pracodawcom jest to jednak niezwykle na rękę, bo w takim momencie, każda podwyżka kosztów pracy może utrudnić powrót do normalnego funkcjonowania.

Zobacz także: GUS podał oficjalny odczyt inflacji za maj. Nie było zaskoczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Adam Niedzielski o czwartej fali: "Przygotowujemy się na jesień"

Adam Niedzielski o czwartej fali: „Przygotowujemy się na jesień”

Andrzej Duda o szczepionce. Rok temu mieliśmy tyle samo przypadków, choć jej nie było

Andrzej Duda o szczepionce. Rok temu mieliśmy tyle samo przypadków, choć jej nie było