w

Poczta Polska otrzyma rekompensatę za wybory, które się nie odbyły

Poczta Polska- otrzyma 53 mln 205 tys rekompensaty.

  • Krajowe Biuro Wyborcze wypłaci rekompensaty Poczcie Polskiej i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych za koszty poniesione przy przygotowaniu wyborów prezydenckich z maja 2020 roku.

Uchwalona w lipcu ub. r. nowelizacja ustawy zakłada, że podmioty odpowiedzialne za przeprowadzenie wyborów prezydenckich mogą wystąpić do szefa Krajowego Biura Wyborczego o przyznanie jednorazowej rekompensaty.

Krajowe Biuro Wyborcze poinformowało, że wnioski Poczty Polskiej oraz Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych zostały rozpatrzone i podjęto decyzję o wypłacie rekompensaty.

  • Poczta Polska otrzyma 53 mln 205 tys. zł, z kolei Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych – 3 mln 245 tys. zł.

Decyzję o wypłacie rekompensat Krajowe Biuro Wyborcze podjęło we wtorek. W grudniu 2020 roku natomiast rząd przyjął uchwałę, która umożliwiła przyznanie szefowi KBW środków na sfinansowanie tej rekompensaty. Pieniądze pochodzą z ogólnej rezerwy budżetowej.

Mimo wszystko, Poczta Polska nie otrzyma całej, zmarnowanej na wybory kwoty. 70 mln 297 tys. 305zł- o takiej rekompensacie była na początku mowa. KBW uznało jednak, że część wydatków poniesionych przez Pocztę nie uprawnia do przyznania całości wnioskowanych pieniędzy.

ŹRÓDŁO

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Innowacje JSW- zmarnowane niemal 80 milionów

Innowacje JSW- zmarnowane niemal 80 milionów

Lodowisko w Szczecinie ukarane? Właściciel dementuje plotki!

Lodowisko w Szczecinie ukarane? Właściciel dementuje plotki!