w

Policja inwestuje… będzie sondaż za 207 tys. złotych

Policja inwestuje – funkcjonariusze chcą wiedzieć, co sądzą o nich Polacy.

207 tysięcy złotych zapłaci Komenda Główna Policji za “Badanie opinii społecznej na temat poczucia bezpieczeństwa Polaków oraz oceny pracy Policji”. Sondaż ma być bardzo szeroki – obejmie aż 17 tysięcy Polaków.

“Badanie opinii społecznej na temat poczucia bezpieczeństwa Polaków oraz oceny pracy Policji” jest już w toku i zgodnie z planem ma zakończyć się 22 lutego.

  • Badanie prowadzone jest przez telefon. Przepytanych ma zostać po 1000 osób z każdego województwa plus dodatkowe 1000 osób z samej Warszawy, które mają ocenić działalność komendy stołecznej.
  • Rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka twierdzi, że w ciągu ostatnich lat znacznie spadła liczba skarg związanych z poniżającym czy niewłaściwym traktowaniem przez policjantów.

W marcu 2020 roku CBOS opublikował wyniki badań dotyczących opinii Polaków na temat policji. Z badania wynikało, że pracę policjantów pozytywnie ocenia 80 proc. Polaków, a negatywną opinię o działalności policji ma zaledwie 11 proc. badanych.

Jednocześnie z ubiegłorocznego raportu “Oceny działalności instytucji publicznych i mediów” wynikało, że notowania policji są wyjątkowo wysokie i poprawiły się wobec roku 2019.

Bez wątpienia, w roku 2020 sporo zdążyło się zmienić, dochodziło do licznych afer z udziałem Policji, np. słynne interwencje w Rybnikujak ludzie ocenią pracę funkcjonariuszy tym razem?

Napisane przez Mateusz Ratkowski

Córka Billa Gatesa zaszczepiona. Dziewczyna wyśmiewa teorie spiskowe

Córka Billa Gatesa zaszczepiona. Dziewczyna wyśmiewa teorie spiskowe

Zapomnij wszystko co wiesz o ekonomii: ujemne stopy procentowe – NBP

Zapomnij wszystko co wiesz o ekonomii: ujemne stopy procentowe – NBP