w

Policja inwestuje… będzie sondaż za 207 tys. złotych

Policja inwestuje – funkcjonariusze chcą wiedzieć, co sądzą o nich Polacy.

207 tysięcy złotych zapłaci Komenda Główna Policji za „Badanie opinii społecznej na temat poczucia bezpieczeństwa Polaków oraz oceny pracy Policji”. Sondaż ma być bardzo szeroki – obejmie aż 17 tysięcy Polaków.

„Badanie opinii społecznej na temat poczucia bezpieczeństwa Polaków oraz oceny pracy Policji” jest już w toku i zgodnie z planem ma zakończyć się 22 lutego.

  • Badanie prowadzone jest przez telefon. Przepytanych ma zostać po 1000 osób z każdego województwa plus dodatkowe 1000 osób z samej Warszawy, które mają ocenić działalność komendy stołecznej.
  • Rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka twierdzi, że w ciągu ostatnich lat znacznie spadła liczba skarg związanych z poniżającym czy niewłaściwym traktowaniem przez policjantów.

W marcu 2020 roku CBOS opublikował wyniki badań dotyczących opinii Polaków na temat policji. Z badania wynikało, że pracę policjantów pozytywnie ocenia 80 proc. Polaków, a negatywną opinię o działalności policji ma zaledwie 11 proc. badanych.

Jednocześnie z ubiegłorocznego raportu „Oceny działalności instytucji publicznych i mediów” wynikało, że notowania policji są wyjątkowo wysokie i poprawiły się wobec roku 2019.

Bez wątpienia, w roku 2020 sporo zdążyło się zmienić, dochodziło do licznych afer z udziałem Policji, np. słynne interwencje w Rybnikujak ludzie ocenią pracę funkcjonariuszy tym razem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Córka Billa Gatesa zaszczepiona. Dziewczyna wyśmiewa teorie spiskowe

Córka Billa Gatesa zaszczepiona. Dziewczyna wyśmiewa teorie spiskowe

Zapomnij wszystko co wiesz o ekonomii: ujemne stopy procentowe – NBP

Zapomnij wszystko co wiesz o ekonomii: ujemne stopy procentowe – NBP