w

Sprytny rząd: Lockdown bez lockdownu. Ponad milion osób na kwarantannie

Narracja rządu w ostatnim czasie sporo się zmieniła, chodzi o podejście do zamknięcia gospodarki. Jednak nie jest tak kolorowo jakby mogło się wydawać. Idziemy zupełnie inną drogą, która może doprowadzić do skutków niczym w lockdownie. Mówimy tutaj o liczbie osób na kwarantannie.

Ponad milion osób objętych kwarantanną

Ilość osób zakażonych rośnie skokowo. Tak samo jest też z kwarantannami. Według najnowszych badań Ministerstwa Zdrowia, 1 010 761 osób jest obecnie objętych kwarantanną. Wielokrotnie wspominaliśmy o tym, że tego typu statystyka nie jest pozytywna dla całej gospodarki. Coraz częściej słyszy się o problemach kadrowych, które mogą mieć poważne konsekwencje. Gospodarka nie może działać dobrze, kiedy tyle ludzi siedzi w domu.

  • Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o 57 659 nowych i potwierdzonych zakażeniach.

Prognozy są jeszcze gorsze. 2 miliony osób na kwarantannach?

Dziennikarz RMF FM Michał Dobrołowicz dotarł do najnowszej prognozy zespołu covidowego Uniwersytetu Warszawskiego. Przewiduje on ponad dwa miliony osób w Polsce na kwarantannie. Taki scenariusz jest prawdopodobny za dwa tygodnie, w okolicy 10 lutego – czytamy. Mowa w nim o ponad 100 tys. zakażeń dziennie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

donald tusk tvp

TVP atakuje Donalda Tuska za luksusy na „cudzy koszt”

rynek obligacji

Bessa na rynku obligacji nie oszczędzi nikogo – prognozy Saxo na I kw. 2022 r.