w

Porozumienie programowe PiS i Kukiz’15. „To jest jeden z ważniejszych dni w moim życiu”

To jest porozumienie, które zakłada, iż my poprzemy szereg ustaw ważnych dla programu Kukiz’15, a nasi koledzy będą wspierać Polski Ład – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, ogłaszając współpracę programową z Pawłem Kukizem.

To jest ryzykowne, ale my podejmiemy ryzyko wprowadzenia tego w życie, ale oczywiście w taki sposób, żeby w każdym przypadku było to zgodne z konstytucją. Z drugiej strony wsparcie tej grupy, tej formacji, jest dla nas ważne zarówno z punktu widzenia arytmetyki parlamentarnej, ale także oznacza rozszerzenie spektrum politycznego, poglądów osób, do których możemy dotrzeć, możemy przekonywać – mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości oświadczył, że w tej kwestii „bardzo liczy na współpracę”, bo „sprawność Pawła Kukiza w przekonywaniu i mówieniu do społeczeństwa jest niezwykła”.

Następnie na konferencji głos zabrał Paweł Kukiz.

– Chciałem się podzielić swoją radością z faktu podpisania porozumienia programowego z Prawem i Sprawiedliwością. Po raz pierwszy, przynajmniej od sześciu lat, pojawiła się realna szansa na wprowadzenie kluczowych z mojego punktu widzenia zmian ustrojowych, które naprowadzają Polskę na drogę państwa w pełni demokratycznego z ustroju połowicznie demokratycznego, z demokracji partyjnej – powiedział.

To jest jeden z ważniejszych dni w moim życiu. Liczę na owocną współpracę, liczę na to, że jeszcze za mojego życia, w końcu Polska uzyska takie prawo, gdzie będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy państwem w pełni demokratycznym – dodał Kukiz.

ŹRÓDŁO: PAP

Zobacz także: Zakaz handlu to fikcja? Kolejna sieć sklepów otwiera się w niedziele

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zakaz handlu to fikcja? Kolejna sieć sklepów otwiera się w niedziele

Zakaz handlu to fikcja? Kolejna sieć sklepów otwiera się w niedziele

Elon Musk powiedział, że Tesla wznowi płatności w Bitcoinie, gdy górnicy użyją więcej zielonej energii

Elon Musk powiedział, że Tesla wznowi płatności w Bitcoinie, gdy górnicy użyją więcej zielonej energii