w

Prezydent Łodzi zwalnia przedsiębiorców z opłat za koncesję

Zwalniamy lokale z opłat za koncesję – pisze Hanna Zdanowska.

Lokale gastronomiczne cierpią, trwające od wielu miesięcy obostrzenia, jedzenie tylko na dowóz – to nie wystarczy. Coraz więcej poszczególnych osobistości zaczyna działać. Prezydent Ciechanowa wysyła oficjalne pismo do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ciechanowie, wzywa do zaprzestania działań, a Prezydent Łodzi zwalnia lokale gastronomiczne z opłat za koncesję na sprzedaż alkoholu. Tak się walczy z kryzysem.

Wszyscy odczuwamy skutki pandemii, jednak to pracownicy gastronomii i restauratorzy są grupą najbardziej poszkodowaną przez funkcjonujące obostrzenia- czytamy w poście na facebooku.

Dziś nie jest to już tylko walka o utrzymanie miejsc pracy, ale prawdziwa walka o przetrwanie biznesów budowanych latami. Musimy jasno powiedzieć: pomoc płynąca od rządu jest za mała, wielu w ogóle nie dotyczy, a dla większości pozwala tylko w skromnej części zaspokoić ich zobowiązania. Dlatego uznałam, że miasto musi zadziałać – komentuje Prezydent.

 • Podjęłam decyzję o zwolnieniu z opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu w 2021 roku wszystkich lokali gastronomicznych, w których spożycie alkoholu odbywa się na miejscu. Oczywiście tym, którzy już zapłacili, pieniądze zostaną zwrócone. To wymierna, konkretna pomoc, która pozwoli łódzkim przedsiębiorcom zaoszczędzić niemal półtora miliona złotych – dodaje.
loz

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Prezydent Ciechanowa broni przedsiębiorców. Kosiński walczy z sanepidem!

  Prezydent Ciechanowa broni przedsiębiorców. Kosiński walczy z sanepidem!

  Przepisy Z KARTONU: Lewiatan obejdzie zakaz handlu w niedziele

  Przepisy Z KARTONU: Lewiatan obejdzie zakaz handlu w niedziele