w

Problemy mBanku. Klientom znikały pieniądze

Problemy MBanku – błąd został naprawiony

Wczorajszego dnia część użytkowników mBanku zauważyła, że podczas zakupów znika im więcej pieniędzy, niż rzeczywiście wydali.

Z relacji klientów wynika, że błąd polegał na tym, że bank dwukrotnie pobrał należną kwotę za płatność w sklepie, internecie lub wypłatę pieniędzy z bankomatu.

  • W poniedziałek wieczorem mBank wydał oficjalny komunikat, w którym poinformował, że niektórzy klienci zobaczyli na swoich kontach podwójnie zaksięgowane płatności kartami. “Przepraszamy za ten błąd. Pieniądze zwrócimy na Wasze konta automatycznie, najszybciej jak to możliwe” – czytamy.

Natomiast we wtorek rano bank przekazał natomiast, że rozpoczął się proces zwracania pieniędzy.

  • W kolejnej wiadomości bank przekazał, że “wczoraj wieczorem niektórym z Was podwójnie pobraliśmy z konta płatności kartami debetowymi”. “W nocy naprawiliśmy ten błąd. W historii operacji zobaczycie korektę transakcji. Przepraszamy za wszystkie utrudnienia. PS. A jeśli np. zwracaliście coś do sklepu i dostaliście podwójny zwrot pieniędzy, to też musieliśmy poprawić” – podano.

Awaria spotkała się z wieloma negatywnymi opiniami. Klienci byli zaskoczeni, że bank informuje o tak istotnych problemach na mediach społecznościowych.

“Od kiedy Facebook jest głównym kanałem komunikacji z klientem?? Zero wiadomości w bankowości internetowej, zero komunikacji mailowej czy SMS. Mam sprawdzać na fb, że od 3 dni wszystkie płatności są pobierane przez was podwójnie? Ostatnio macie coraz więcej wpadek i błędów i zaczyna mnie to denerwować, że muszę was sprawdzać – komentuje jeden z użytkowników mBanku na Facebooku”

Napisane przez Mateusz Ratkowski

Marek Belka: spadek PKB o 2,8 proc. nas cieszy

Reforma OFE. Są nowe wyliczenia w sprawie opłaty przekształceniowej