w

Przecieki maturalne po raz kolejny. Będzie zawiadomienie na policję

Fot. W. Kompała / KPRM

Przecieki maturalne w Polsce są już chyba doroczną tradycją – kolejny raz „tajność” zawiodła – temat rozprawki maturalnej był prawdopodobnie znany już po godzinie 7.30, kiedy w Google masowo była wyszukiwana fraza „ambicje Lalka”, czyli słowa klucze jednego z wypracowań.

Jesteśmy w trakcie przygotowania zawiadomienia o przeciekach z matur. Jutro złożymy doniesienie na policję – powiedział we wtorek dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

  • Na naszą skrzynkę mailową dostaliśmy kilka jednakowych informacji: skany z Google Trends, na których jest pokazane, że dziś po godzinie 7.30 poszukiwana była fraza „ambicje Lalka”, czyli słowa klucze z jednego z wypracowań – wyjaśnił dyrektor CKE.
  • Zaznaczył, że trudno potwierdzić wiarygodność tej informacji. – Na podstawie tej informacji trudno na razie powiedzieć, czy był przeciek, czy nie. Mamy wątpliwości, więc przekazujemy sprawę do wyjaśnienia policji – powiedział.
  • Zapewnił, że egzaminy maturalne przebiegają spokojnie. – Szkoły były bardzo dobrze przygotowane, żeby przeprowadzić egzamin, a nauczyciele stanęli na wysokości zadania, żeby nawet w tych trudnych czasach egzamin przeprowadzić bezpiecznie – powiedział.

Matur nie zakłóciły również mailowe doniesienia o rzekomym podłożeniu w kilku szkołach ładunków wybuchowych. Dyrektor CKE wskazał również, że egzaminy odbywają się w reżimie sanitarnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szef resortu zdrowia dodał, że w ciągu ostatniego weekendu trwały badania nad przypadkiem polskiego dyplomaty oraz jego rodziny, którzy zarażeni COVID-19 zostali z zastosowaniem specjalnych procedur sanitarnych sprowadzeni z Indii do Polski. - Niestety, okazało się, że u dwóch osób z rodziny dyplomaty mamy już potwierdzoną informację o tym, że te osoby były zakażone mutacją indyjską - poinformował.

Niedzielski: Mamy już dwa ogniska mutacji indyjskiej – KIEDY LOCKDOWN?

USA: Osoby zaszczepione zrobią zakupy taniej – nowy plan Bidena

USA: Osoby zaszczepione zrobią zakupy taniej – nowy plan Bidena