w , ,

Przedsiębiorcy apelują o otwarcie centrów handlowych: czeka nas likwidacja tysięcy miejsc pracy

Westfield Stratford City

Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH), Związek Pracodawców Polskich Obiektów Handlowych i Partnerów (ZPPOHiP) oraz Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU) wspólnie apelują do rządu o pełne przywrócenie działalności galerii handlowych nie później niż od 30 listopada br., aby umożliwić Polakom bezpieczne i spokojne przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia.

  • Ograniczenie handlu tylko w samym listopadzie to dla branży strata obrotów w wysokości około 8 mld zł.
  • Wydłużenie lockdownu na grudzień to kolejne nawet 12 miliardów utraconych obrotów.
  • Takiej straty nie udźwignie wiele firm, nie tylko handlowych, ale także usługowych powiązanych z branżą.

Jak podano, podczas pierwszego lockdownu branża centrów handlowych w Polsce w miesiącach marzec-maj 2020 r. odnotowała spadek obrotów netto o ponad 17,5 mld zł.

Przedsiębiorcy apelują o otwarcie centrów handlowych

Organizacje reprezentujące właścicieli i zarządców nieruchomości handlowych oraz najemców: Jednocześnie zarówno wynajmujący, jak i najemcy przygotowali się do spodziewanej drugiej fali zakażeń i do prowadzenia operacji w wysokim reżimie sanitarnym.

  • Przeprowadzono szereg inwestycji w środki bezpieczeństwa (regularna dezynfekcja miejsc dotykanych przez ludzi, rękawiczki lub dyspensery z płynem dezynfekującym oraz bezpłatne maseczki dla klientów), prowadzony jest stały monitoring odwiedzalności oraz istnieje możliwość bieżącego ograniczania liczby osób przebywających w obiektach handlowych, a także egzekwowanie zgodnych z regulacjami i rekomendacjami zachowań klientów
  • Zgromadzone przez PRCH dane wskazują, że skala zakażeń wśród pracowników centrów handlowych od maja nie przekroczyła 1 promila. Nie odnotowano przypadków z transmisją wirusa na współpracowników i klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

gym 1024x683 1

Karuzela bankructw rozpoczęta- upadłość Fitness World

Janusz Korwin Mikke nie zyje Tak twierdzi Netflix article

Facebook usunął całkowicie stronę Janusza Korwin-Mikkego