w , ,

PRZEŁOM W BADANIACH. Pfizer: badania wykazują skuteczność szczepionki Covid w 90%

Świat wstrzymał oddech. To co się dzieje teraz na giełdach to prawdziwy lot w kosmos.

Albert Bourla, prezes koncernu farmaceutycznego Pfizer zakomunikował, że to wielki dzień dla nauki i ludzkości.

Firmy Pfizer i BioNTech stwierdziły, że podział przypadków pomiędzy osoby zaszczepione i te, które otrzymały placebo, wskazywał na skuteczność szczepionki powyżej 90% w siedem dni po przyjęciu drugiej dawki.

Oznacza to, że ochronę przed Covid-19 uzyskuje się 28 dni po pierwszym szczepieniu, które składa się z dwóch dawek.

  • Amerykański gigant farmaceutyczny Pfizer i niemiecka firma biotechnologiczna BioNTech stwierdziły, że ich koronaawirusowa szczepionka była w ponad 90% skuteczna w zapobieganiu Covid-19 wśród tych, którzy nie mieli dowodów wcześniejszego zakażenia, zgodnie z danymi opublikowanymi w poniedziałek z ich późnej fazy badania szczepionki.
  • Jako producenci leków i ośrodki badawcze na całym świecie starają się dostarczyć bezpieczną i skuteczną szczepionkę, aby położyć kres pandemii koronaawirusa. Obecnie na całym świecie wskutek zakażenia zmarło ponad milion osób.
  • Naukowcy mają nadzieję na szczepionkę koronaawirusową, która będzie skuteczna w co najmniej 75%, podczas gdy doradca Białego Domu ds. koronaawirusa, dr Anthony Fauci, powiedział wcześniej, że będzie ona skuteczna w 50% lub 60%.

Wyniki zostały oparte na pierwszej tymczasowej analizie skuteczności przeprowadzonej przez zewnętrzny i niezależny Komitet Monitoringu Danych z trzeciego etapu badań klinicznych. Niezależna grupa ekspertów nadzoruje amerykańskie badania kliniczne, aby zapewnić bezpieczeństwo ich uczestników.

  • W analizie oceniono 94 potwierdzone infekcje Covid-19 wśród 43 538 uczestników badania. Pfizer i BioNTech stwierdzili, że podział przypadku pomiędzy osoby zaszczepione i te, które otrzymały placebo wskazywał na skuteczność szczepionki powyżej 90% w ciągu siedmiu dni od podania drugiej dawki.
  • Ostateczny wskaźnik skuteczności szczepionki może się jednak różnić, ponieważ nadal gromadzone są dane dotyczące bezpieczeństwa i dodatkowe.

Pfizer: Dzięki dzisiejszym wiadomościom jesteśmy o krok bliżej do zapewnienia ludziom na całym świecie bardzo potrzebnego przełomu, który pomoże zakończyć ten globalny kryzys zdrowotny. Oczekujemy, że w nadchodzących tygodniach będziemy dzielić się dodatkowymi danymi dotyczącymi skuteczności i bezpieczeństwa, wygenerowanymi przez tysiące uczestników

  • Około 42% uczestników badania miało różne doświadczenia – firmy Pfizer i BioNTech stwierdziły, dodając, że nie zgłoszono jeszcze żadnych poważnych obaw dotyczących bezpieczeństwa.
  • Firmy poinformowały, że planują złożyć wniosek o pozwolenie na użycie w sytuacjach awaryjnych do Amerykańskiego Urzędu ds. Żywności i Leków wkrótce po otrzymaniu dwóch miesięcy danych, które są obecnie w trakcie realizacji w trzecim tygodniu listopada.

W oparciu o obecne prognozy, firmy Pfizer i BioNTech spodziewają się wyprodukować do 50 milionów dawek szczepionek w 2020 roku i do 1,3 miliarda dawek w 2021 roku.

CNBC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1604852669699

Administracja Trumpa planuje nowe sankcje na Iran

greece

Grecja odgrywa Orwella: wyjście z domu tylko po autoryzacji SMS – życie w lockdownie