w

Rada Medyczna rekomenduje przedłużenie obostrzeń

Fot: Governo do Estado de São Paulo/ Wikimedia commons

Przedłużenie obostrzeń?

Rada Medyczna rekomenduje rządowi przedłużenie obecnych obostrzeń – wynika z informacji przekazanych PAP przez prof. Magdalenę Marczyńską, która zasiada w Radzie.

  • Jak dodała, szpitale nie mają już rezerw.

W ostatnich dniach wygląda na to, że zakażeń jest mniej. Przez szpitale jednak przetacza się obecnie fala hospitalizacji. Jest ona związana z ogromnymi liczbami zakażeń w poprzednich tygodniach. Widzimy też rosnącą falę zgonów. To wszystko powoduje, że zgodnie rekomendujemy rządowi przedłużenie obostrzeń w obecnej formie na kolejne tygodnie – poinformowała w rozmowie z PAP prof. Marczyńska.

  • To kolejna opinia nawołująca do utrzymania restrykcji. Wcześniej minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że  że na tę chwilę nie powinno być żadnych luzowań. Szczegóły dotyczące następnych tygodni mają być dyskutowane na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Są w radzie nawet takie osoby, które stoją na stanowisku, że nie powinno się zdejmować obostrzeń, dopóki nie zaszczepimy wszystkich osób chętnych powyżej 60. roku życia.

  • Zgodni jesteśmy natomiast co do tego, że dopóki nie będzie lepszej sytuacji w szpitalach, to nie za bardzo jest możliwość luzowania rygorów – powiedziała prof. Marczyńska, specjalistka chorób zakaźnych wieku dziecięcego z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

(PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obostrzenia zostaną przedłużone. Minister zdrowia chce dłuższego lockdownu

Minister Zdrowia chce, aby obostrzenia zostały jeszcze dłużej

protest w rzymie. Policjant został ranny. Zamknięte restauracje

Protest restauratorów w Rzymie. Starcia z policją