w , ,

Oto 10 YouTuberów, którzy zarobili najwięcej w ubiegłym roku. Kwoty robią wrażenie

Jest rok 2022, YouTube stał się biznesem, który przynosi bardzo poważne kwoty. To już nie są tylko „filmiki w internecie”, to gigantyczna branża. Pieniądze zarabiane przez największych YouTuberów szybko stają się coraz większe, co dowodzą statystyki. Wystarczy spojrzeć na ostatnio opublikowany ranking najlepiej opłacanych YouTuberów przez magazyn Forbes. Na jego czele znalazł się MrBeast, który zarobił w 2021 roku aż 54 mln dolarów!

Branża się rozwija, a YouTuberzy zarabiają coraz więcej

YouTube cały czas rośnie. Wystarczy spojrzeć na Polski rynek. Na przestrzeni lat zmieniło się tutaj bardzo dużo. Od YouTuberów wykonujących swoją pracę czysto hobbistycznie, do biznesowych hegemonów, którzy tworzą wokół swoich kanałów ogromne przedsiębiorstwa. Robi to ogromne wrażenie – oczywiście.

Jednak jeszcze większym szokiem jest zagraniczny rynek YouTube. Branża z roku na rok przyśpiesza coraz bardziej. MrBeast, który króluje w rankingu, w 2021 roku zdobył 10 miliardów wyświetleń, podwajając ich liczbę w porównaniu do zeszłego roku.

Top 10 najlepiej zarabiających YouTuberów

Przejdźmy więc do rankingu opublikowanego przez Forbesa. Na samym wstępie warto zaznaczyć, że do zarobków zostały doliczone również przychody z innych produktów. Mowa o kontraktach z reklamodawcami, ubraniach, NFT czy burgerach i napojach.

1. MrBeast – 54 miliony dolarów

MrBeast to 23 letni YouTuber, który zasłynął głównie z robienia szalonych wyzwań. Mowa np. o pogrzebaniu się żywcem, organizowaniu Squid Games na żywo czy wiele innych. Tylko część jego zarobków pochodzi z samych reklam YouTube’a. MrBeast zajmuje się m.in. sprzedawaniem burgerów, jego aplikację obsługuje już 1600 restauracji, za pomocą których sprzedano ok 5 mln. burgerów.

YouTuber MrBeast i jego zarobki
Źródło: MrBeast YouTube

2. Jake Paul – 45 milionów dolarów

Jake Paul wrócił na listę – ostatnio znalazł się na niej w 2018 roku, kiedy zarobił 21,5 mln dolarów. Jego główne źródło dochodu to głośne ostatnio walki bokserskie. W zeszłym roku stoczył trzy dobrze nagłośnione walki z parą zawodników MMA: jeden pojedynek z Benem Askrenem, dwa z Tyronem Woodleyem. Jake wykorzystuje aktualnie YouTube głównie do promowania swoich walk.

Jake Paul i jego zarobki
Jake Paul. Fot – AFP.

3. Markiplier – 38 milionów dolarów

Markiplier to YouTuber, który swoje pieniądze zarobił w głównej mierze dzięki wielkiemu sukcesowi jego marki odzieżowej. Jego zarobki wzrosły prawie dwukrotnie w stosunku do poprzedniej listy Forbesa.

4. Rhett and Link – 30 milionów dolarów

Rhett and Link to duet, który na początku zajmował się głównie swoim talk show. Aktualnie publikowane treści są dużo bardziej zróżnicowane. Jednym z ich najbardziej udanych przedsięwzięć jest Mythical Kitchen: Mythical Kitchen, czyli seria kulinarna. Na swoim kanale zarobili w 2021 roku 30 mln dolarów.

unnamed 1
Rhett & Link. Źródło: YouTube

5. Unspeakable – 28,5 miliona dolarów

Unspeakable to YouTuber, który zasłynął z robienia różnego rodzaju wyzwań, głównie w grach komputerowych. W zeszłym roku Unspeakable odsprzedał swój katalog filmów na YouTube firmie Spotter, zakładając, że dzięki temu będzie mógł szybciej rozwinąć swój biznes, zamiast czekać, aż filmy będą przynosić dochody z reklam. W 2021 roku zarobił 28,5 mln dolarów.

6. Nastya – 28 milionów dolarów

Ta pozycja w zestawieniu zszokowała chyba każdego. Platforma YouTube w sektorze dla dzieci potrafi przynosić naprawdę ogromne zyski. Nastya to siedmioletnia dziewczynka, która na swoim kanale tworzy treści rozrywkowe i edukacyjne. Zarobiła 28 mln dolarów, m.in. sprzedając swoje starsze filmy usłudze Spotter. Nastya i jej rodzice przeprowadzali również wiele innych kampanii, wydano np. kolekcję NFT.

7. Ryan Kaji – 27 milionów dolarów.

W zestawieniu pojawiło się kolejne dziecko… Ryan rozpoczął swoją karierę na YouTube w wieku 4 lat. Treści opierały się głównie na recenzowaniu zabawek. Chłopiec ma teraz 10 lat, a jego rodzice i inne osoby pilnujące jego interesów – w tym były dyrektor wykonawczy Disneya Chris Williams – coraz bardziej koncentrują się na utrzymaniu jego marki przy życiu, w miarę jak Ryan przestaje się bawić.

8. Dude Perfect – 20 milionów dolarów

Dude Perfect to grupa komediowa, która wykonuje różnego rodzaju wyzwania. Słynnym filmem było np. wyciskanie ciężarów pod wodą lub chodzenie po skrzydle samolotu w trakcie jego lotu. Kanał Dude Perfect zarobił w 2021 roku 20 mln dolarów.

9. Logan Paul – 18 milionów dolarów

Logan Paul to brat Jake Paula, który znalazł się na górze zestawienia. Logan wrócił do rankingu po długiej nieobecności spowodowanej skandalem związanym z lasem samobójców w Japonii. Logan, podobnie jak jego brat, skierował się w stronę boksu. W czerwcu zeszłego roku odbył on walkę przeciwko byłemu mistrzowi świata Floydowi Mayweatherowi. W 2021 roku zarobił 18 mln dolarów.

10. Preston Arsement – 16 milionów dolarów

Zestawienie Forbesa zamyka Preston Arsement. Prowadzi on kilka kanałów, ale najpopularniejszy związany jest z grami, głównie Minecraftem. W 2021 roku zarobił 16 mln dolarów.


Materiał opracowany na podstawie rankingu Forbesa „The Highest-Paid YouTube Stars”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

emerytury

Najniższa emerytura to 42 grosze. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej udostępniło dane

chrostny

Polowanie na przedsiębiorców, którzy nie obniżą cen. Możliwe ogromne kary