w

Rekordowe zainteresowanie kredytami hipotecznymi. Polacy się zadłużają

Fot: Ibrahim Rifath/ Unplash

Polacy się zadłużają!

Jest rok 2021 – Polacy coraz częściej słyszą o wysokiej inflacji i niskich stopach procentowych, które gwarantują rekordowo tani kredyt. Biuro Informacji Kredytowej przekazało, że w kwietniu 2021 roku o kredyt mieszkaniowy wnioskowało łącznie 50,92 tys. potencjalnych kredytobiorców, w porównaniu do 27,81 tys. rok wcześniej – jest to wzrost o 83,1%.

 • W kwietniu 2021 roku padł historyczny rekord kwot, o które wnioskowali się Polacy starający się o kredyty hipoteczne. Indeks Popytu na Kredyty Mieszkaniowe osiągnął wartość +94,3 proc., a o finansowanie ubiegało się o 83 proc. więcej osób niż przed rokiem.

Historyczny rekord BIK Indeksu Popytu na Kredyty Mieszkaniowe to nie tylko wynik porównania z wyjątkowo słabym dla hipotek kwietniem zeszłego roku. „Na wartość Indeksu pozytywnie wpłynął zarówno wzrost średniej kwoty wnioskowanego kredytu, jak i przede wszystkim bardzo duży wzrost liczby wnioskodawców w porównaniu do kwietnia 2020 r. Rekordowa w całej historii jest wartość kwot na wnioskach kredytowych (wartości bezwzględne)” – komentuje prof. Waldemar Rogowski, Główny Analityk Biura Informacji Kredytowej.

bik

Warto zauważyć, że w roku 2020 mieliśmy do czynienia z ogromną niepewnością co do przyszłości, co nie zachęcało do zaciągania kredytów. Teraz jest zupełnie inaczej – po części, przyzwyczailiśmy się do obecnego życia, nic nas już nie zaskoczy. Rezultat? Ogromne zainteresowanie kredytami hipotecznymi.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Pojawią się bony zdrowotne dla osób powyżej 40. roku życia

  Pojawią się bony zdrowotne dla osób powyżej 40. roku życia

  Zmiany w obostrzeniach? Rzecznik ministra zdrowia nie wyklucza

  Zmiany w obostrzeniach? Rzecznik ministra zdrowia nie wyklucza