w

Rekordowe zainteresowanie kredytami hipotecznymi. Polacy się zadłużają

Fot: Ibrahim Rifath/ Unplash

Polacy się zadłużają!

Jest rok 2021 – Polacy coraz częściej słyszą o wysokiej inflacji i niskich stopach procentowych, które gwarantują rekordowo tani kredyt. Biuro Informacji Kredytowej przekazało, że w kwietniu 2021 roku o kredyt mieszkaniowy wnioskowało łącznie 50,92 tys. potencjalnych kredytobiorców, w porównaniu do 27,81 tys. rok wcześniej – jest to wzrost o 83,1%.

  • W kwietniu 2021 roku padł historyczny rekord kwot, o które wnioskowali się Polacy starający się o kredyty hipoteczne. Indeks Popytu na Kredyty Mieszkaniowe osiągnął wartość +94,3 proc., a o finansowanie ubiegało się o 83 proc. więcej osób niż przed rokiem.

Historyczny rekord BIK Indeksu Popytu na Kredyty Mieszkaniowe to nie tylko wynik porównania z wyjątkowo słabym dla hipotek kwietniem zeszłego roku. „Na wartość Indeksu pozytywnie wpłynął zarówno wzrost średniej kwoty wnioskowanego kredytu, jak i przede wszystkim bardzo duży wzrost liczby wnioskodawców w porównaniu do kwietnia 2020 r. Rekordowa w całej historii jest wartość kwot na wnioskach kredytowych (wartości bezwzględne)” – komentuje prof. Waldemar Rogowski, Główny Analityk Biura Informacji Kredytowej.

bik

Warto zauważyć, że w roku 2020 mieliśmy do czynienia z ogromną niepewnością co do przyszłości, co nie zachęcało do zaciągania kredytów. Teraz jest zupełnie inaczej – po części, przyzwyczailiśmy się do obecnego życia, nic nas już nie zaskoczy. Rezultat? Ogromne zainteresowanie kredytami hipotecznymi.

Napisane przez Mateusz Ratkowski

Pojawią się bony zdrowotne dla osób powyżej 40. roku życia

Pojawią się bony zdrowotne dla osób powyżej 40. roku życia

Zmiany w obostrzeniach? Rzecznik ministra zdrowia nie wyklucza

Zmiany w obostrzeniach? Rzecznik ministra zdrowia nie wyklucza