fot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0
w

Robert Biedroń “przyjmie komunię” od minister Emilewicz

fot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0

Robert Biedroń w rozmowie z Interią został zapytany o wystąpienie wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz na Jasnej Górze podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przedsiębiorców. Kandydat Lewicy pozwolił sobie na pewien przytyk. 

Podczas piątkowej mszy na Jasnej Górze, wicepremier Emilewicz przemówiła do zgromadzonych w kaplicy przedsiębiorców. Co ważne, jej obecność w takiej roli została powszechnie skrytykowana. 

Moje wystąpienie było po części religijnej i dotyczyło przedsiębiorców. Nie przekroczyłam dziś granicy związanej z wolnością religijną i polityczną – cytuje redakcja Onetu tłumaczenie wicepremier Emilewicz.  

Głos w sprawie zajął również kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń. W rozmowie z Interią stwierdził, że czeka na kolejny występ Jadwigi Emilewicz w takiej roli. 

Prosiłbym o przesłanie kalendarza minister Emilewicz, bo chciałbym wiedzieć, gdzie wygłosi swoje następne kazanie. Chętnie przyjmę komunię z rąk pani minister – powiedział Robert Biedroń w rozmowie z Interią.

Lider Wiosny zaznacza, że jego zdaniem doszło do wyraźnego zatarcia między państwem a kościołem. 

To przykład tego, że czas najwyższy na polityków, którzy nie będą klękać przed biskupami. Wszyscy pozostali kandydaci będą w mniejszym bądź większym stopniu na pasku Kościoła. Tak długo, jak będziemy wybierać kandydata prawicy soft czy prawicy hard, tak długo Kościół katolicki będzie sterował polityką – podkreślał Robert Biedroń. 

Sprawdź również: Debata prezydencka… inaczej. Nowe odkrycie YouTube’a

Źródło: Onet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sąd oddalił wniosek sztabu Dudy.

Sąd oddalił pozew sztabu Dudy. Trzaskowski nie musi prostować

Zbigniew Preisner chce pozwu, sztab reaguje.

Zbigniew Preisner chce pozwać Dudę. Sztab odpowiada