w

Rondo nazwane nazwiskiem założyciela austriackiej szkoły ekonomii

Udało się!

W Nowym Sączu odsłonięto wczoraj oficjalnie tablicę z nową nazwą ronda. Co w tym niezwykłego?

Dzięki inicjatywie Krzysztofa Rzońcy, Karola Kołata i Instytutu Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa będzie ono nosiło nazwę założyciela austriackiej szkoły ekonomii – Carla Mengera.

  • To wspaniały sposób upamiętnienia wybitnego naukowca, który urodził się właśnie w Nowym Sączu. 150 lat temu (1871 r.) wydał swoje dzieło „Zasady Ekonomii”, które było symbolicznym początkiem austriackiej myśli ekonomicznej.
  • Sam Ludwig von Mises poważnie zainteresował się tą dziedziną właśnie po lekturze tej pozycji. To nie koniec rocznicowych akcentów, ponieważ w tym roku mija też 100 lat od śmierci Mengera, a tablica z nazwą ronda została zamontowana dokładnie w dniu jego 180 urodzin (23 lutego).

Jak mówi jeden z inicjatorów akcji, Karol Kołata: Dzisiejsze wydarzenie jest historycznym kamieniem milowym w akcji upamiętnienia Carla Mengera w Nowym Sączu! Nie kończymy jednak naszego działania. Jest to dopiero początek wielu akcji mających na celu przybliżenie postaci Carla Mengera i jego dorobku naukowego. Szczegóły już wkrótce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trzecia fala? Dziś zostanie ogłoszona decyzja ws. obostrzeń

Trzecia fala? Dziś zostanie ogłoszona decyzja ws. obostrzeń

Nikomu nie zakażę dalszej działalności – mówi burmistrz Mikołajek

Nikomu nie zakażę dalszej działalności – mówi burmistrz Mikołajek