w

Rusza Orlen paczka. Konkurencja dla InPostu?

Fot: flickr.com

Orlen Paczka – już niedługo.

Usługa Orlen Paczka ma wejść na rynek pod koniec trzeciego kwartału tego roku. W jej ramach klienci będą mogli odebrać przesyłkę na jednej ze stacji paliw, w kioskach Ruchu, automatach paczkowych i punktach partnerskich.

  • Kilka tygodni temu koncern wniosek do Urzędu Patentowego o zastrzeżenie tej marki – ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

PKN Orlen w ostatnich miesiącach zwrócił się do Urzędu Patentowego z dwoma wnioskami o zarejestrowanie znaków towarowych. W grudniu ub. roku zawnioskował o rejestrację znaku Orlen w Ruchu, zaś 22 marca o rejestrację nazwy Orlen Paczka.

  • Jak wynika z opisu zgłoszenia, w tym drugim przypadku chodzi o „usługi w zakresie transportu, pakowania, przechowywania i dostarczania przesyłek i paczek do automatycznych urządzeń pocztowych; usługi kurierskie; dostarczanie przesyłek adresowych, dostarczanie towarów zamówionych korespondencyjnie oraz dostarczanie informacji o składowaniu towarów oraz o transporcie towarów”.

Umowa Orlenu z Pocztą Polską na usługi e-commerce wygasa we wrześniu br. To nie oznacza, że współpraca ustanie zupełnie. – Współpracujemy z Pocztą Polską, obecnie pracujemy nad uzgodnieniem zasad przedłużenia umowy – zaznacza firma paliwowa.

Rozwój usług kurierskich to część strategii firmy do 2030 r. – czytamy w serwisie.

  • W grudniu 2020 Orlen kupił sieć Ruch i w oparciu o nią chce rozwijać formaty sklepowo-gastronomiczne poza stacjami paliw oraz rozbudowywać własną ofertę e-commerce i sieć odbioru paczek.

Automaty tej ostatniej mają być instalowane na stacjach paliw i nowych sklepach sieci Ruch. Łącznie ma ich być około 3 tysięcy.

Dla porównania, już pod koniec 2020 roku InPost posiadał prawie 11 tys. automatów do odbioru paczek. Aktualnie, Rafał Brzoska wskazuje na 100 nowych maszyn tygodniowo.

Napisane przez Mateusz Ratkowski

Wielka Brytania - luzowanie obostrzeń. Co zostanie otwarte? Czy można iść do fryzjera?

Wielka Brytania: W przyszłym tygodniu kolejny etap luzowania obostrzeń

Francja. Nielegalne kolacje we Francji. Ministrowie

Francja: Ministrowie na nielegalnych kolacjach. Prokuratura wszczęła postępowanie