w ,

Rusza Orlen paczka. Konkurencja dla InPostu?

Fot: flickr.com

Orlen Paczka – już niedługo.

Usługa Orlen Paczka ma wejść na rynek pod koniec trzeciego kwartału tego roku. W jej ramach klienci będą mogli odebrać przesyłkę na jednej ze stacji paliw, w kioskach Ruchu, automatach paczkowych i punktach partnerskich.

  • Kilka tygodni temu koncern wniosek do Urzędu Patentowego o zastrzeżenie tej marki – ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

PKN Orlen w ostatnich miesiącach zwrócił się do Urzędu Patentowego z dwoma wnioskami o zarejestrowanie znaków towarowych. W grudniu ub. roku zawnioskował o rejestrację znaku Orlen w Ruchu, zaś 22 marca o rejestrację nazwy Orlen Paczka.

  • Jak wynika z opisu zgłoszenia, w tym drugim przypadku chodzi o „usługi w zakresie transportu, pakowania, przechowywania i dostarczania przesyłek i paczek do automatycznych urządzeń pocztowych; usługi kurierskie; dostarczanie przesyłek adresowych, dostarczanie towarów zamówionych korespondencyjnie oraz dostarczanie informacji o składowaniu towarów oraz o transporcie towarów”.

Umowa Orlenu z Pocztą Polską na usługi e-commerce wygasa we wrześniu br. To nie oznacza, że współpraca ustanie zupełnie. – Współpracujemy z Pocztą Polską, obecnie pracujemy nad uzgodnieniem zasad przedłużenia umowy – zaznacza firma paliwowa.

Rozwój usług kurierskich to część strategii firmy do 2030 r. – czytamy w serwisie.

  • W grudniu 2020 Orlen kupił sieć Ruch i w oparciu o nią chce rozwijać formaty sklepowo-gastronomiczne poza stacjami paliw oraz rozbudowywać własną ofertę e-commerce i sieć odbioru paczek.

Automaty tej ostatniej mają być instalowane na stacjach paliw i nowych sklepach sieci Ruch. Łącznie ma ich być około 3 tysięcy.

Dla porównania, już pod koniec 2020 roku InPost posiadał prawie 11 tys. automatów do odbioru paczek. Aktualnie, Rafał Brzoska wskazuje na 100 nowych maszyn tygodniowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wielka Brytania - luzowanie obostrzeń. Co zostanie otwarte? Czy można iść do fryzjera?

Wielka Brytania: W przyszłym tygodniu kolejny etap luzowania obostrzeń

Francja. Nielegalne kolacje we Francji. Ministrowie

Francja: Ministrowie na nielegalnych kolacjach. Prokuratura wszczęła postępowanie