w

Sondaż CBOS: Dudę pozytywnie ocenia 55 proc. respondentów

Fot: wSensie.tv/ Wikimedia commons.

Sondaż CBOS z przełomu maja i czerwca wskazuje, że ponad połowa badanych pozytywnie ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy. Wspiera go głównie elektorat wiejski, religijny, bez wyższego wykształcenia i po 55. roku życia. 

Najnowszy sondaż CBOS wskazuje, że obecny prezydent od marca stracił w oczach wyborców (o 3 pkt proc.). Negatywnie o obecnej głowie państwa wypowiada się 39 proc. Polaków (wzrost o 2 pkt proc.).

Sondaż CBOS o Dudzie.
fot. Wikimedia Commons

Andrzeja Dudę wspiera głównie elektorat Prawa i Sprawiedliwości, który deklarujący poglądy prawicowe. Co więcej, są to osoby angażujące się w praktyki religijne (głównie kościół katolicki) częściej niż raz w tygodniu. Ponadto, główny elektorat obecnie urzędującego prezydenta ma więcej niż 55 lat, mieszka na wsi i ma wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe. Jednocześnie, są to głównie osoby z niskimi dochodami (poniżej 1500 zł na per capita).  

Zobacz również: Kampania KO z wpadką. Link przenosi do strony Dudy

W opozycji do prezydenta stoją głównie wyborcy Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy. Wśród nich dominują osoby deklarujące poparcie dla Rafała Trzaskowskiego (42 proc.), a także Szymona Hołowni (24 proc.). W następnej kolejności oponenci Dudy oddaliby głos na Krzysztofa Bosaka (8 proc.), Władysława Kosiniaka-Kamysza (8 proc.), Roberta Biedronia (4 proc.) i Pawła Tanajnę (1 proc.). Co ciekawe, również 1 proc. oddałby głos na samego Dudę. 

Źródło: Interia

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Reuters: Lindsey Wasson

  Trump grozi palcem Seattle: To nie jest gra

  REUTERS/Lucas Jackson

  Bloomberg: Rynki nie mają sensu, więc miej trochę akcji Hertza