w , ,

Szef koncernu farmaceutycznego Pfizer, nie zaszczepił się na koronawirusa

Szef koncernu farmaceutycznego Pfizer, nie zaszczepił się na koronawirusa

Albert Bourla, szef koncernu farmaceutycznego Pfizer, nie zaszczepił się na koronawirusa. Jak wyjaśnił w rozmowie z CNBC, chce udostępnić specyfik najpierw dla bardziej potrzebujących.

  • Szczepionki na koronawirusa zaczynają być dystrybuowane do pacjentów na całym świecie.
  • Ich podawanie rozpoczęło się w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii.
  • Jeszcze w grudniu szczepionki mają trafić do państw Unii Europejskiej. Jedną z firm, która ogłosiła zakończenie testów klinicznych szczepionki na COVID-19 jest amerykański koncern Pfizer.

Albert Bourla, dyrektor zarządzający (CEO) koncernu, w rozmowie z telewizją CNBC został zapytany, czy sam już otrzymał swoją dawkę szczepionki, którą opracowała jego firma we współpracy z niemiecką spółką BioNTech.

  • Zaprzeczył i argumentował, że priorytetem jest dostarczenie jak najwięcej dawek specyfiku dla amerykańskiej administracji i ochrony zdrowia.
  • Szef Pfizera powiedział, że nie jest na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, ponieważ nie jest pracownikiem systemu ochrony zdrowia. Dodał, że ma 59 lat i jest w dobrej kondycji – dlatego nie jest właściwe, aby otrzymał ją przed innymi. 

Telewizja podkreśliła, że wypowiedź szefa Pfizera zbiega się z początkiem procesu dystrybucji szczepionki koncernu po całych Stanach Zjednoczonych. W ramach operacji pod kryptonimem Warp Speed, która jest partnerstwem prywatno-publicznym, dawki specyfiku trafiły do 100 z 636 pierwszych punktów dystrybucji. 

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Bo akurat ta jedna dawka szczepionki pomoże tym wszystkim potrzebującym. A nie czekaj to tylko 1 osoba, więc co najwyżej jedna osoba nie zostanie zaszczepiona z tej partii szczepionek.
    Ten Pan jest jakiś podejrzany…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

bezalkoholowe piwo 44 procent

Zakaz sprzedaży piwa bezalkoholowego nieletnim? 44% Polaków przeciwko!

amantadyna lek

Wiceminister sprawiedliwości: “Amantadyna pomaga pokonać COVID”. Co robi Ministerstwo Zdrowia? Ogranicza do niej dostęp!