w ,

Szumowski o zniesieniu maseczek. Decyzja wkrótce

fot: flickr.com

– W ciągu dwóch tygodni poznamy termin ewentualnego zniesienia obowiązku noszenia maseczek na otwartej przestrzeni w poszczególnych województwach – poinformował na konferencji minister Łukasz Szumowski.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski został zapytany o zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Najpewniej, zakrywać twarzy nie będą musieli mieszkańcy województw z najmniejszym wskaźnikiem zachorowań, czyli przede wszystkim lubuskie oraz warmińsko-mazurskie.

Jeśli się okaże, że te wskaźniki w województwach się utrzymują, to być może regionalnie będziemy wydawali taką decyzję, że w przestrzeni otwartej, na wolnym powietrzu te maseczki będzie można zdjąć, a w zamkniętych przestrzeniach, w komunikacji, w sklepach, we wszystkich miejscach, gdzie powietrze nie przepływa swobodnie, tam one pozostaną – wyjaśniał Szumowski.

Łukasz Szumowski 2019 fot. flickr.com
fot. flickr.com

Decyzja zostanie wydana najszybciej za tydzień, do dwóch w ramach rozporządzenia epidemicznego.

W tej chwili to rozporządzenie jest na poziomie Rady Ministrów, ale można tak uprościć, że wtedy Ministerstwo Zdrowia proponuje rozwiązanie określenia sposobu przemieszczania się w danym regionie kraju – stwierdził.

Ponadto, od 1 czerwca szpitale jednoimienne wrócą do normalnego trybu pracy.

Źródło: Radio Zet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Radio "Nowy Świat" fot. materiały prasowe

Byli dziennikarze Trójki ruszają z Radiem „Nowy Świat”. Zebrali prawie milion złotych

Ministrowie kłócą się o obcięcie nagród

Ministrowie kłócą się o obcięcie nagród