fot. screen Polsat News
w

Szymon Hołownia nie poprze Trzaskowskiego w drugiej turze

fot. screen Polsat News

Szymon Hołownia zadeklarował, że w przypadku wejścia do drugiej tury Rafała Trzaskowskiego i Andrzeja Dudy, nie poprze żadnego z kandydatów. Jego zdaniem jest to wybór między “pożarem w domu a złamaniem ręki”.

W programie Bogdana Rymanowskiego “Gość Wydarzeń”, Szymon Hołownia podjął kwestię ewentualnego poparcia kandydatów w drugiej turze wyborów. Jeśli sprawdziłby się scenariusz większości sondaży, czyli w lipcowych wyborach Polacy mieliby wybór między Rafałem Trzaskowskim a Andrzejem Dudą, dziennikarz oficjalnie nie poparłby żadnego.

Nie przekażę poparcia nikomu. […] Wielokrotnie już mówiłem, że w moim słowniku nie ma czegoś takiego. Ludzie sami podejmują decyzje, ja mogę powiedzieć, na kogo oddam głos, ale nie będzie wzywania do popierania tego czy innego kandydata. Teraz pracuję intensywnie nad tym, aby inni, a nie ja mieli ten problem – cytuje Gazeta.pl.

Szymon Hołownia nie poprze żadnego z kandydatów.
fot. Wikimedia Commons/ Wyższe Szkoły Bankowe

Głównym Hołowni zarzutem wobec kandydata Koalicji Obywatelskiej jest nieopublikowanie programu. Według publicysty Tygodnika Powszechnego jest to niepoważne traktowanie wyborców.

Mam wrażenie, że nie uczestnicząc w debatach, nie publikując programu, oni odnoszą się do wyborców z pogardą […] Ja nie umiem tak robić polityki – stwierdził Szymon Hołownia na antenie Polsatu.

Kandydat bezpartyjny odniósł się również do kandydatury Andrzeja Dudy. Według Hołowni część jego wyborców uzależnia swój głos od jasnej deklaracji przeciwko obecnemu prezydentowi.

Wielu moich wyborców oczekuje, że ja na pewno powiem, że nie zagłosuję na Dudę i od tego uzależniają oddanie na mnie głosu […] Jakiegokolwiek wyboru miałbym dokonać w drugiej turze, jeśli nie ja się w niej znajdę, to będzie on wyborem między pożarem w domu a złamaniem ręki – dodał Hołownia.

Sprawdź również: Szymon Hołownia zagrozi Dudzie? Gowin ocenia

Źródło: Gazeta.pl

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Kevin Lamarque/Reuters

  Mit o uzdrowieniu giełdy w kształcie V. Czego obawia się amerykański bank centralny

  Krzysztof Bosak z “faszystą” na busie. Wandale nie oszczędzili kandydata

  Krzysztof Bosak z “faszystą” na busie. Wandale nie oszczędzili kandydata