w

TikTok zakazuje influencerom promowania kryptowalut i usług z nimi związanych

TikTok jako platforma rozwija się w niesamowitym tempie. Wciąż jednak, większość użytkowników należy do młodszej części pokolenia, co często rodzi wiele potencjalnych problemów. Swojego czasu mogliśmy zaobserwować trend, gdzie użytkownicy masowo promowali kryptowaluty – namawiali np. do inwestowania w DOGE, SHIB, itd. Powstawały profile, które opierały się na tego typu inicjatywach. Z tego też powodu, zostały podjęte działania, które mają ten proceder ukrócić.

  • TikTok zakazał swoim użytkownikom promowania wszelkich produktów i usług finansowych, w tym tych związanych z kryptowalutami. Firma zakazuje również reklam związanych z kryptowalutami.
  • Wśród listy innych zakazanych produktów i usług wymienionych, jako przykłady podane są pożyczki i zarządzanie aktywami pieniężnymi, pożyczki i karty kredytowe, platformy transakcyjne, kryptowaluty, wymiana walut, piramidy finansowe i usługi inwestycyjne.

Według raportu, ruch ten ma bezpośrednio na celu powstrzymanie niepokojącego trendu inwestycji wysokiego ryzyka, które są promowane w mediach społecznościowych. Wiele z tych nieodpowiednich inwestycji wysokiego ryzyka jest niczym więcej niż różnymi oszustwami i przekrętami.

Zgodnie z lutowym raportem brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA), TikTok był wykorzystywany do pozyskiwania młodych i naiwnych inwestorów, którzy chcą szybko zarobić pieniądze. Wielu z tych influencerów sugerowało, że ludzie inwestują w akcje takie jak GameStop i AMC.

Zobacz także: Dogecoin zyskuje 8% po tym jak Elon Musk powiedział, że płatności DOGE konkurują z Bitcoinem i Ethereum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dogecoin zyskuje 8% po tym jak Elon Musk powiedział, że płatności DOGE konkurują z Bitcoinem i Ethereum

Dogecoin zyskuje 8% po tym jak Elon Musk powiedział, że płatności DOGE konkurują z Bitcoinem i Ethereum

Malta zaostrza przepisy. Niezaszczepieni nie wjadą do kraju!

Malta zaostrza przepisy. Niezaszczepieni nie wjadą do kraju!