w

TVP robi film o Jarosławie Kaczyńskim. „Człowiek Zbuntowany”

Powstanie film o Jarosławie Kaczyńskim.

Ruszają prace nad filmem dokumentalnym Telewizji Polskiej „Człowiek zbuntowany”, który wyreżyseruje Ewa Świecińska. Ma on opowiadać historię Jarosława Kaczyńskiego i jego „codziennej walki” w czasach PRL.

„Dostałem z TVP propozycję udziału w filmie o Jarosławie Kaczyńskim” – poinformował na Facebooku Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu. Jak wynika z załączonej do wpisu korespondencji, polityk odmówił.

  • W środę Bogdan Borusewicz w mediach społecznościowych udostępnił maila, którego dostał od jednej z pracowniczek Telewizji Polskiej. Wiadomość była zaproszeniem dla polityka do udziału w filmie dokumentalnym „Człowiek zbuntowany”, który reżyseruje Ewa Świecińska.

Jak czytamy w mailu, to film „o działalności opozycyjnej lat 70. i 80. ukazujący postać Jarosława Kaczyńskiego i jego drogę do polityki”. „W archiwach Telewizji Polskiej znajdują się liczne materia, dotyczące początków aktywności ówczesnych opozycjonistów, ukazujących ich działania antykomunistyczne, represje jakich doznawali i codzienną walkę” – brzmi opis „Człowieka zbuntowanego”.

Jak dodano, „wydarzenia tamtych dni zostaną w filmie skonfrontowane z wypowiedziami Jarosława Kaczyńskiego 'dziś’ oraz innych ważnych opozycjonistów – świadków historii”. Film ma być zbudowany z anegdot, a nie „suchych faktów”. „Przewidziane są zdjęcia dokumentalne i fabularyzowane, a prezentowana w filmie historia skończy się ok. 1990 roku”.

borusiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

USA: Darmowe piwo dla osób, które się zaszczepią

USA zachęca do szczepień. Będzie darmowe piwo

Donald Trump zbanowany z Facebooka na dwa lata!

Donald Trump zbanowany z Facebooka na dwa lata!