Mandatory Credit: Photo by Evan Vucci/AP/Shutterstock (10434333bm) Donald Trump, Sauli Niinisto. President Donald Trump speaks during a meeting with Finnish President Sauli Niinisto in the Oval Office of the White House, in Washington Trump, Washington, USA - 02 Oct 2019
w ,

Twitter usuwa wpisy Donalda Trumpa

Fot: Evan Vucci/AP/Shutterstock

Facebook, Twitter, YouTube blokują i usuwają wszystkie treści określone jako fake-news nt. COVID-19. W ostatnim czasie modnym viralem stało się wideo, gdzie grupa lekarzy twierdzi, że maseczki nie są potrzebne do powstrzymania pandemii. Oprócz tego wspominają o leku stosowanym do leczenia malarii, hydroksychlorochiny, która podobno skutecznie leczy i zapobiega koronawirusa. Donald Trump zaczął udostępniać takie wpisy dalej, więc Twitter usunął jego posty.

image 31

Napięcia pomiędzy Twitterem. a prezydentem Trumpem wydają się osiągać nowy poziom, ponieważ platforma ocenzurowała teraz kilka wpisów prezydenta Trumpa, które promowały stosowanie hydroksychlorochiny w leczeniu COVID-19. Prezydent zaatakował również Anthony’ego S. Fauci, najlepszego w kraju eksperta w dziedzinie chorób zakaźnych, który mówi, że to są bzdury.

Liz Kelley, rzeczniczka prasowa Twittera: Tweety z tym filmem naruszają naszą politykę dezinformacji COVID-19.

Decyzja Trumpa, aby podzielić się wprowadzającym w błąd nagraniem wideo, podgrzała atmosferę rosnącej krytyki, zarówno ze strony przeciwników, jak i zwolenników jego prezydentury.

Pandemia w USA obecnie zabiła ponad 145 000 osób, a miliony są zarażone.

Prezydent od miesięcy uparcie zaprzeczaja powadze kryzysu, odmawiając publicznego noszenia maski, krytykując gubernatorów, którzy decydują się na zamykanie miast.

Jednak w ostatnich tygodniach Trump od czasu do czasu zmieniał kurs, zakładając po raz pierwszy publicznie maseczkę. Odwołał nawet obchody republikańskiej Konwencji Narodowej, która miała się odbyć w Jacksonville, Fla.

image 33

Ale w poniedziałek, prezydent ponownie postanowił promować poglądy przed którymi ostrzega amerykański departament Food and Drug Administration.

Wideo Trump udostępnione w poniedziałek wieczorem pokazało kilku lekarzy opowiadających się za leczeniem chorych na COVID-19 przy pomocy leku przeciwmalarycznego. Klip skupiał się na zeznaniach kobiety o nazwisku Stella Immanuel, która otrzymała licencję lekarską w Teksasie w listopadzie ubiegłego roku. Lekarka zapytana przez Washington Post nie komentuje sprawy.

Immanuel opowiada, że wcześniej pracowała jako lekarz w Nigerii, a także nazywa siebie „Ministrem Wybawienia”, który jest „Bożym toporem bojowym i bronią wojenną”. Wygłaszała kazania atakujące postępowe wartości i promujące teorie spiskowe, w tym, jej zdaniem, „gejowski program, świecki humanizm, Illuminati i demoniczny nowy porządek świata”. Inny lekarz pokazany w filmie, znany zwolennik Trumpa, nazwał Immanuela „wojownikiem”.

Według Centrów Kontroli i Prewencji Chorób oraz Światowej Organizacji Zdrowia, nie ma żadnego znanego lekarstwa na ten nowy koronaawirus. W wielu badaniach kwestionuje się twierdzenia, że leki antymalaryczne i przeciwwirusowe, takie jak hydroksychlorochina, azytromycyna i chlorochina, mogą pomóc w leczeniu koronaawirusa, a nawet w jego zapobieganiu. W zeszłym miesiącu FDA cofnęła zgodę na nagły przypadek, która pozwalała lekarzom na przepisywanie hydroksychlorochiny pacjentom covid-19, mimo że leczenie nie było testowane.

Washington Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

REUTERS

Nastolatek otrzyma wielomilionowe odszkodowanie za to że media zrobiły z niego rasistę

strefy wolne od lgbt 1024x666 1

Przez homofobię i łamanie unijnych wartości Polska traci pieniądze z budżetu UE