w

Tym razem będzie inaczej… Hiszpańskie Baleary wywłaszczyły właścicieli domów

Baleary wywłaszczyły właścicieli 56 domów.

Baleary to region Hiszpanii obejmujący archipelag w zachodniej części Morza Śródziemnego, przy czym, region ten jest autonomiczny.

  • Rząd wspólnoty autonomicznej Balearów wywłaszczył posiadaczy 56 obiektów mieszkalnych, do których zamierza sprowadzić ubogie rodziny z archipelagu. Dotychczasowym właścicielom nieruchomości ma zwrócić łącznie ponad 12 mln euro.
  • W środę odpowiedzialny w balearskim rządzie za sprawy mieszkalnictwa Josep Mari wyjaśnił, że spłata wartości mieszkań będzie realizowana w ciągu siedmiu lat.

Co ciekawe, Agencja Europa Press wskazała, że kwota, którą rząd wypłaci właścicielom nieruchomości, jest niższa o ponad 40 proc. w stosunku do cen rynkowych – posiadacze są na pewno zadowoleni.

Josep Mari wyjaśnił, że głównym celem wywłaszczenia jest przygotowanie mieszkań społecznych dla najbiedniejszych rodzin tego archipelagu.

  • Dodał, że 27 z tych lokali znajduje się na Majorce, 23 – na Minorce, zaś sześć zlokalizowanych jest na Ibizie.
  • Według władz Balearów, nowi mieszkańcy nieruchomości zapłacą za nie w ciągu miesiąca nie więcej niż 30 proc. swoich dochodów.

“To pionierskie przedsięwzięcie w skali Hiszpanii. W żadnym innym regionie nie podjęto jeszcze takiej decyzji” – powiedział Josep Mari”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

UOKiK zarzuca Poczcie Polskiej praktyki monopolistyczne. Czy będzie kara?

UOKiK zarzuca Poczcie Polskiej praktyki monopolistyczne. Czy będzie kara?

Niedzielski i obostrzenia: święta wielkanocne będą takie jak rok temu

Niedzielski i obostrzenia: święta wielkanocne będą takie jak rok temu