w

UOKiK w asyście Policji przeprowadził przeszukania w siedzibach Asseco Poland, Comarch Healthcare oraz Bestprojects

Jak poinformował UOKiK w komunikacie prasowym – urząd w asyście policji przeprowadził przeszukanie w siedzibie Asseco Poland, Comarch Healthcare oraz Bestprojects w związku z podejrzeniem zmowy przetargowej.

Podejrzenie zmowy przetargowej

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny wszczął w tej sprawie postępowanie wyjaśniające, a pracownicy Urzędu, po uzyskaniu zgody sądu, przeprowadzili przeszukania w siedzibach kilku firm z branży informatycznej.

Pracownicy UOKiK w asyście Policji przeprowadzili przeszukania w siedzibach trzech przedsiębiorców: Asseco Poland,  Comarch Healthcare oraz Bestprojects. Ma to związek z postępowaniem wyjaśniającym, które wszczął Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Z informacji Urzędu wynika, że przedsiębiorcy wspólnie z innymi podmiotami mogli zawrzeć zmowę przetargową. Zawarte porozumienie mogło dotyczyć postępowań przetargowych na dostawę i wdrożenie systemów informatycznych wykorzystywanych przez służbę zdrowia.

– Podejrzewamy, że mogło dojść do niedozwolonych ustaleń dotyczących podziału rynku oraz zmowy przetargowej. Zdecydowałem o wszczęciu postępowania wyjaśniającego i przeszukaniach w siedzibach podmiotów, które mogą być zaangażowane w praktyki ograniczające konkurencję. Przeszukania zostały dokonane po uzyskaniu zgody sądu i przy wsparciu Policji. Obecnie analizujemy zebrany materiał, który ma znaczącą wartość dowodową – mówi Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

  • Postępowanie wyjaśniające prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko konkretnym przedsiębiorcom. Jeśli zebrany materiał potwierdzi podejrzenia, wówczas Prezes Urzędu rozpocznie postępowanie antymonopolowe i postawi zarzuty konkretnym podmiotom.
  • Za udział w porozumieniu ograniczającym konkurencję grozi kara finansowa w wysokości do 10 proc.  obrotu przedsiębiorcy.

Zobacz także: Polski Ład – podatek liniowy, a składka zdrowotna

Źródło: UOKiK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

joe biden wydatki na obronnosc

USA: Joe Biden podpisuje ustawę o obronie wartą 770 mld dolarów

eat here

Otworzył ponad 1000 restauracji w rok! Popularny YouTuber MrBeast podbija świat gastronomii