w , ,

USA: w sklepach kończy się amunicja, obywatele zbroją się jak na wojnę

Niewiele osób mogło przewidzieć niestabilną sytuacje w 2020 roku, która doprowadzi do niedoborów w dostawach amunicji w całym kraju, jak informuje serwis Pew Pew Tactical.

image 15

Producenci broni palnej odnotowują rekordowe wzrosty sprzedaży broni i amunicji. Niewątpliwie jest to konsekwencją ogromnych niepokojów społecznych, zamieszek, #BlackLivesMatter, obaw związanych z rosnącym bezrobociem, bankructwem małych i średnich przedsiębiorstw.

Grono osób, które obecnie gromadzą zapasy taktyczne to nie tylko entuzjaści broni czy survivalowcy, ale również mieszkańcy, którzy obawiają się o swój dobytek, bezpieczeństwo domu, którzy wcześniej nie robili takich zakupów. Aby wyposażyć się w amunicje często muszą podróżować do innych stanów, ponieważ wyczerpują się kolejne łańcuchy dostaw.

Roy Hill, specjalista ds. public relations nie widział tak dużego popytu, a pracuje w branży z firmą Brownells już 9 lat, wiodącym dostawcą akcesoriów do broni palnej i amunicji. Na ich stronie internetowej stopniały zapasy modeli broni ręcznej i karabinów o 90%. Najbardziej popularne modele strzelb, karabinów są już wyprzedane.

A heavily armed man shakes hands with a protester

Hill nie jest pewny kiedy produkty będą ponownie dostępne. – Wiele firm z branży jest zmuszona do zamknięcia, ponieważ część produkcji odbywa się w stanach o ścisłym rygorze związanym z pandemią. Zazwyczaj, że jedna firma wytwarza komponenty dla czterech innych producentów, więc i oni mają problem, a za tym idzie, że kolejni i kolejni.

Eksperci przewidują, że popyt utrzyma się na wysokim poziomie, aż do wyborów prezydenckich. To kluczowy sezon dla kraju. Hill radzi klientom, aby stale sprawdzali stronę internetową Brownells, ponieważ firma pracuje ze sprzedawcami i dostawcami, aby zaspokoić ten bezprecedensowy krajowy popyt.

Men in tactical gear and holding huge guns chat on a street corner

Lucky Gunner, jeden z pierwszych sklepów z amunicją online, który oferuje śledzenie zapasów w czasie rzeczywistym, zgłosił podobne problemy z zapasami. – Ludzie chcą się przygotować na obronę dobytku i rodziny. – tłumaczy Anthony Welsch, dyrektor marketingu Lucky Gunner. – Obserwujemy wzrost popytu na całym świecie, ale jeśli chodzi o kalibry takie jak 9mm i .223 są szczególnie gorące. Pracownicy magazynu Lucky Gunner pracują długie godziny i weekendy, aby sprostać rekordowemu zapotrzebowaniu na amunicję.

Do you accept ammo as payment?

Lucky Gunner odpowiada, że to wszystko jest efektem tego co się dzieje na ulicach. Nikt nie jest pewny kiedy to się skończy. Również wskazują, że byle do wyborów.

Darmowe szkolenia z obsługi broni

Strony takie jak Pew Pew Tactical oraz producenci broni udostępniają w sieci darmowe materiały szkoleniowe z obsługi broni. Misją jest, aby pomóc nowym jak i doświadczonym ludziom w bezpiecznym poszerzaniu swojej wiedzy.

3 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Autorze, ale pisać to Ty się naucz… Tylu błędów w jednym krótkim tekście, nie widziałem już dawno. (-‸ლ)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chris Ratcliffe | Bloomberg | Getty Image

Złoto pobiło nowy rekord – inwestorzy obawiają się nasilenia pandemii. Wzrost popytu na srebro

GettyImages

Bezos pozbywa się akcji Amazona – upłynnia 3 miliardy