w

W środę lub w piątek ma zapaść decyzja w sprawie nowych obostrzeń

– Jeśli nadal będziemy obserwować przyrosty zakażeń, w środę albo w piątek powinniśmy się spodziewać kolejnych decyzji zaostrzających restrykcje — powiedział w RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski — Ewentualne restrykcje mogą dotyczyć np. zamykania galerii handlowych — dodał Niedzielski.

Adam Niedzielski zapowiada nowe obostrzenia?

Szef resortu zdrowia poinformował w RMF FM o 6422 nowych zakażeniach koronawirusem. Podkreślił, że „widzimy rosnącą skalę wzrostów zakażeń”. „Startowaliśmy trzy dni temu z przyrostu 10 proc., a wczorajszy przyrost jest powyżej 25 proc. Siłą rzeczy jest to wyraźny sygnał ostrzegawczy” – dodał.

– Te dane, o których mówimy, nie są jeszcze efektem sylwestra ani świąt. Ja patrzę na to, kiedy Omikron pojawi się jako dominująca mutacja — mówił Adam Niedzielski. – Mam nadzieję, że te trzy dni to nie jest tego początek Omikrona, bo mamy wysoki poziom zakażeń – dodał.

  • Niedzielski przekazał, że w szpitalach przebywa 20 tys. pacjentów z COVID-19. „Frapująca jest liczba zajętych łóżek, czyli ok. 20 tys. Jeśli w tych warunkach wystartujemy z kolejną falą, to jest to scenariusz katastroficzny” – ocenił Niedzielski.

„Środa, piątek to będą dni, kiedy będziemy podejmować decyzje. Będziemy dyskutować, co dalej ze szkołami, a inne restrykcje – to związane z ograniczaniem działalności gospodarczej, galerii. Nie chciałbym teraz przesądzać” – powiedział.


Zobacz także: Posiedzenie RPP już jutro. Szykuje się kolejna podwyżka stóp procentowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

posiedzenie rpp juz jutro

Posiedzenie RPP już jutro. Szykuje się kolejna podwyżka stóp procentowych

zukowska nazywa mikroprzedsiebiorstwa biedafirmami

Posłanka Lewicy obraża mikroprzedsiębiorstwa – „to biedafirmy”. W sieci zawrzało