w

Wariant Delta w Polsce. Minister zdrowia nie wyklucza dodatkowych obostrzeń

fot: Kancelaria Premiera/ Wikimedia commons

Wariant Delta w Polsce:

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał w środę, że w Polsce wykryto do tej pory prawie 80 przypadków wariantu koronawirusa Delta (indyjskiego). Niedzielski przyznał, że jest on obecnie najbardziej realnie zagrażającym Polsce wariantem

Podczas wizyty w Olsztynie minister zdrowia Adam Niedzielski mówił również o rozważanych obostrzeniach wobec osób zakażonych groźnymi mutacjami koronawirusa.

Ministerstwo zdrowia przewiduje, że za dwa miesiące, każdy przypadek zakażenia będzie sekwencjonowany, wynik badania ma być znany przed upływem izolacji zakażonego. Ma to służyć wprowadzeniu „bardziej dolegliwych środków izolacyjnych”. Kwarantanna osób zakażonych Deltą może zostać wydłużona.

Inspektor sanitarny ma prawo i możliwości, żeby wydłużyć kwarantannę. Standardem jest to, że ten pierwszy okres przedłużenia to jest do 14 dni. Mówię tutaj o izolacji, jak i kwarantannie, ale też o wprowadzeniu ewentualnego wymogu negatywnego testu przy wyjściu z kwarantanny lub izolacji – zapowiedział minister Niedzielski.

  • Adam Niedzielski dodał, że w najbliższym czasie 6,5 mln zł trafi na doposażenie laboratoriów sanepidu w Warszawie, Łodzi, Gorzowie Wielkopolskim, Rzeszowie, Katowicach i Olsztynie – pieniądze te mają pomóc w sekwencjonowaniu każdego przypadku koronawirusa.

Źródło: PAP

Zobacz także: Andrzej Duda o szczepionce. Rok temu mieliśmy tyle samo przypadków, choć jej nie było

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podwyżka stóp procentowych w USA? Fed podjął decyzję

Podwyżka stóp procentowych w USA? Fed podjął decyzję

Youtuber Kamerzysta pozostanie w areszcie dłużej. Znęcał się nad niepełnosprawnym intelektualnie

Youtuber Kamerzysta pozostanie w areszcie dłużej. Znęcał się nad osobą niepełnosprawną intelektualnie