w , , ,

Warren Buffet zwiększa udziały w Bank of America

W 2019 roku kiedy Buffett bardzo powściągliwie podchodził do zakupów na rynku spotkał się z ogromną falą krytyki, że nic nie robi, a pociąg odjeżdża. 2020 rok i świat finansowy stanął na głowie, a wyrocznia z Omaha wyrzuciła z koszyka zepsute owoce – akcje linii lotniczych. Giełdy prawie odrobiły cały spadek, ale panuje duże napięcie w związku z drugą falą. Buffett w 2008 już mocno nadepnął na gardła bankierów po kryzysie sub-prime. Warren ponownie zwiększa udziały w banku.

Warren Buffett
Gerry Miller | CNBC

Warren Buffet w tym tygodniu zwiększył swoje udziały w Bank of America, w czasie gdy pandemia wirusa wciąż przysłania globalne perspektywy gospodarcze.

Jak informuje Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Berkshire Hathaway kupił 33,9 mln akcji bankowego giganta. Transakcja zwiększania udziałów o 813,3 mln dolarów, łącznie już 24 mld dolarów trwała od poniedziałku do środy.

W maju Buffet przyjął optymistyczny ton na dorocznym spotkaniu akcjonariuszy Berkshire, które odbyło się w całkowitym reżimie sanitarnym. – Nic nie może powstrzymać Ameryki. Amerykański cud, amerykańska magia zawsze zwyciężała i pokona kryzys tym razem. – cytuje portal CNBC.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Elon Musk fot. Wikimedia Commons

Tesla – zysk czwarty kwartał z rzędu

1

Korea Północna prawdopodobnie z pierwszym przypadkiem koronawirusa