w

Warszawa i Łódź odmówiły promowania Polskiego Ładu

Bank Gospodarstwa Krajowego przeprowadził szeroką kampanię, która miała promować nowy program rządowy, czyli Polski Ład. Objęła ona m.in. telewizję, radio, prasę i internet. BGK reklamował się również za pomocą tradycyjnych rozwiązań, m.in. miejskich autobusach w Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Lublinie i Wrocławiu. Jednak jak informuje portal Wirtualne Media, Warszawa i Łódź odmówiły realizacji kampanii.

– W naszym przekonaniu kampania BGK wprowadza w błąd mieszkańców nie pokazując wszystkich skutków rządowego programu – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Monika Beuth-Letyk, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa.

Jak informuje portal – MPK Łódź nie podało powodów odmownej decyzji. W przypadku Warszawy, stołeczny Urząd Miasta wyjaśnił całą sprawę poprzez odesłanie do Kodeksu Etyki Reklamy, który mówi, że reklama nie może wprowadzać w błąd, ma chronić również przed nieetycznym i nieuczciwym przekazem.

  • Portal Wirtualne Media dodaje również, że miasto Warszawa niedawno przeprowadziło własną kampanię, która informuje o niekorzystnych rozwiązaniach zawartych w Polskim Ładzie.

Uważamy, że byłoby czymś niezrozumiałym dla mieszkańców Warszawy, gdyby na nośnikach, na których jeszcze niedawno informowaliśmy o zagrożeniu dla budżetu miasta, jakie niesie tzw. „Polski Ład”, miałyby teraz być prezentowane treści służące promocji tego programu – mówi w rozmowie z Wirtualnymi Mediami Monika Beuth-Letyk.


Zobacz także: Konferencja ministra zdrowia. Rząd ogłosił nowe obostrzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nowy lad nowy podatek2 1

Polski Ład – składka zdrowotna również od samochodów czy maszyn

Olga Ewa Semeniuk

Semeniuk: przygotowujemy pakiet osłonowy dla dyskotek i klubów