w , ,

Wiedeń zamyka meczety – to następstwo ataków terrorystycznych

Screenshot 6 2

Władze austriackie zdecydowały o zamknięciu meczetów w całym kraju w następstwie ataku terrorystycznego przeprowadzonego przez radykalnych islamistów w Wiedniu.

W wyniku strzelaniny w całym mieście zginęły cztery osoby, a ponad 20 zostało rannych.

Austriaccy ministrowie spraw wewnętrznych i integracji ogłosili zamknięcie meczetów, poinformowała w piątek agencja informacyjna APA. Krok ten został podjęty po spotkaniu kryzysowym ministrów z szefem austriackiej Islamskiej Wspólnoty Religijnej (IGGO), Umitem Vuralem.

Nie było od razu jasne, ile meczetów zostanie dotkniętych zamknięciem, ani w jaki sposób domy modlitwy zostaną uznane za wystarczająco „radykalne”. Dalsze szczegóły mają zostać ogłoszone przez austriackich urzędników w późniejszym terminie.

Głównym podejrzanym, zabitym przez policję, okazał się 20-letni obywatel Austrii, zidentyfikowany jako Kujtim Fejzulai. Wcześniej był więziony za próbę wstąpienia do państwa islamskiego (IS, dawniej ISIS) w Syrii, ale został zwolniony na początku grudnia. Mówi się, że około 15 podejrzanych zatrzymanych w związku z tymi strzelaninami należy do sieci islamistów o twardej linii. Państwo islamskie przyznało się do odpowiedzialności za te ataki.

RT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Screenshot 7

Kilkaset osób z nową mutacją koronawirusa. Północna Jutlandia drugim Wuhanem?

Biden ciągle na prowadzeniu. A Polska sponsoruje Fort Trump

Biden ciągle na prowadzeniu. A Polska sponsoruje Fort Trump