w

Wilk z Wall Street krytykuje Shiba Inu i Dogecoin. Jego zdaniem twórcy memecoinów powinni iść do więzienia

Jordan Belfort, czyli słynny Wilk z Wall Street uważa, że kryptowaluty takie jak Dogecoin i Shiba Inu nie mają żadnej wartości. Jak dodał – twórcy tego typu coinów powinni pójść do więzienia.

  • Jordan Belfort to były makler giełdowy, który został oskarżony o oszustwa finansowe związane z manipulacjami na giełdzie oraz o prowadzenie tzw. penny stock boiler room, za co został skazany na 22 miesiące pozbawienia wolności.
  • Ta historia stała się inspiracją dla filmu „Wilk z Wall Street”. Postać Belforta zagrał Leonardo DiCaprio.

Wilk z Wall Street uważa, że Shiba Inu i Dogecoin nie mają żadnej wartości

Jak wszyscy dobrze wiemy – kryptowaluty typu Shiba Inu czy Dogecoin przyniosły w tym roku inwestorom ogromne stopy zwrotu, a wokół nich buduje się mocna społeczność, która często zostaje z projektem na dłużej. Same za siebie mówią historie, które pokazują ile zarobili niektórzy ludzie. Aktualna cena Dogecoina to $0.2207, a Shiba Inu $0.0000431. Pierwsza z nich jest aktualnie na 10 miejscu największych kryptowalut, a druga, czyli SHIBA, plasuje się na 13 miejscu.

wykres ceny dogecoina
Dogecoin – coinmarketcap.
wykres ceny shiba inu
Shiba Inu – coinmarketcap.

Zobacz także: Inwestor kupił shiba inu za 8 tys. dolarów… teraz jego środki są warte 5,7 mld dolarów


Mimo wszystko, Belfort nazwał te kryptowaluty sh*tcoinami i dodał, że te memowe kryptowaluty zostały stworzone, aby odebrać ludziom pieniądze, nie stoi za nimi żadna wielka idea, podsumował. Na memowych kryptowalutach sporo osób zarobiło masę pieniędzy. Jednak Belfort uważa, że o wiele więcej inwestorów straciło swój kapitał wierząc w dalsze wzrosty.

Jestem fanem blockchaina, ale…

Belfort powiedział, że jest fanem blockchaina, ale jest tam wiele bzdur i oszustw, które wyłącznie mają oddzielić ludzi od ich pieniędzy.

  • Słyszy się szalone historie o ludziach, którzy zarabiają miliony i miliardy, ale na każdą taką osobę przypada 10 000 lub 100 000 osób, które dostają po dupie od Shiba Inu” – powiedział Belfort w wywiadzie dla The Sun.

Jak dodał – wiele nowych kryptowalut służy wyłącznie do pozbawiania ludzi kapitału, a to jego zdaniem, powinno być zdelegalizowane, a ludzie odpowiedzialni za tworzenie tego typu coinów powinni skończyć w więzieniu.

– Ci ludzie serio powinni trafić do więzienia. To nie jest legalne. Nie ma szans, że tego typu coiny kiedykolwiek zadziałają. – podkreślił “Wilk z Wall Street”.


Zobacz także: Memowa kryptowaluta Shiba Inu spadła prawie 50% od historycznego maksimum. Koniec “psiej passy”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

adam glapinski

Glapiński – inflacja nie jest przejściowa

komisja europejska

Komisja Europejska grozi Polsce obcięciem dofinansowań