w ,

Wyciekły dokumenty ujawniające masową infiltrację światowych firm przez Komunistyczną Partię Chin

Wyciekła baza danych obejmująca 1,95 mln zarejestrowanych członków Komunistycznej Partii Chin. Oprócz nazwisk członków lista zawiera miejsce oraz datę urodzenia, pochodzenie etniczne oraz adresy i numery telefonów. Wpływy tych osób obejmują obecnie wiele znanych koncernów z całego świata.

Członkowie partii w Pfizer i AstraZeneca

 • Baza danych została pierwotnie ujawniona we wrześniu przez chińskiego opozycjonistę.
 • Przekazano ją do Inter-Parliamentary Alliance on China (IPAC), w skład którego wchodzi ponad 150 polityków z całego świata, monitorujących niepokojące działania Chin. Po uwierzytelnieniu materiałów zostały upublicznione.
 • Lista podzielona jest na ponad 79 tys. oddziałów. Wiele z nich jest połączonych z ważnymi organizacjami i firmami z zakresu medycyny lub technologii. Członkowie partii pracowali na istotnych stanowiskach m.in. w Pfizer i AstraZeneca, w Airbus, Boeing czy Rolls-Royce

Amerykańskie służby bezpieczeństwa są coraz bardziej zaniepokojone zagrożeniem ze strony Chin.

Eksperci w programach Sky News oceniali, że to poważne naruszenie bezpieczeństwa Chin, a Xi Jinping na pewno najbliższe noce będzie miał nieprzespane.

Sky News: dane zostały pobrane z serwera w Szanghaju przez chińskich dysydentów, informatorów, w kwietniu 2016 r., którzy używali ich do celów kontrwywiadu.

 • Następnie przekazano ją międzynarodowemu konsorcjum czterech organizacji medialnych, The Australian, The Sunday Mail w Wielkiej Brytanii, De Standaard w Belgii i szwedzkiemu redaktorowi, aby przeanalizował ją w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.
 • Pani Markson w programie powiedziała, że warto zauważyć, że nie ma żadnych sugestii, że ci członkowie dopuścili się szpiegostwa – ale obawa dotyczy tego, czy Australia lub te firmy wiedziały o członkach CCP, a jeśli tak, to czy podjęto jakiekolwiek kroki w celu ochrony ich danych i ludzi.

NYPOST: Ponadto trzy pracownice konsulatu USA w Szanghaju zostały zidentyfikowane na liście 1,95 miliona członków partii.

 • Wszyscy członkowie partii przysięgają, że są gotowi walczyć o komunizm i są gotowi na poświęcenie wszystkiego dla partii i ludu, lojalność.
 • Sen. Josh Hawley, członek Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego, powiedział wczoraj: „Agenci CCP nie mają miejsca w placówkach rządowych USA, a ten raport powinien służyć jako bardzo potrzebny sygnał alarmowy do Waszyngtonu. Jest to tylko kolejny dowód na to, jak dalece KPCh udało się zinfiltrować amerykańskie firmy i rząd.
 • Współzałożyciel Internet 2.0, David Robinson, były oficer wywiadu australijskiej armii, potwierdził w niedzielę, że ta lista jest autentyczna

Wszystkie źródła w tekście.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
 1. „Wszyscy członkowie partii przysięgają, że są gotowi walczyć o komunizm i są gotowi na poświęcenie wszystkiego dla partii i ludu, lojalność.”
  Chińczycy zrobią wszystko dla chwały Chin, można to podziwiać.
  Ale to komuniści, a komuniści to krokodyle z krótkimi łapkami do pracy i wielkim ryjem do żarcia. Zakują wszystkich w kajdany niewolniczej pracy, a niepożądanych wsadzą do obozu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fatalne oceny CYBERPUNK 2077. O co chodzi?

Fatalne oceny CYBERPUNK 2077. O co chodzi?

UOKIK nałożył 723 miliony złotych kary na Biedronkę

UOKIK nałożył 723 miliony złotych kary na Biedronkę