w

Youtuber Kamerzysta pozostanie w areszcie dłużej. Znęcał się nad osobą niepełnosprawną intelektualnie

fot: Kamerzysta (YouTube)

Kamerzysta – szczeciński sąd przedłuża areszt.

Sąd zdecydował zdecydował o przedłużeniu aresztu dla Łukasza W., youtubera, który publikuje filmy pod pseudonimem Kamerzysta – ustalił Onet. Przeciw Łukaszowi W. toczy się postępowanie, w którym jest oskarżony o znęcanie się nad osobą z niepełnosprawnością intelektualną.

  • Sąd przedłużył areszt wobec Kamerzysty o kolejny miesiąc – tym razem do 15 lipca. Dowody są cały czas zbierane. Przedłużenie aresztu jest standardową procedurą, kiedy śledczy są na etapie gromadzenia dowodów i istnieje ryzyko mataczenia. 

W całej sprawie chodzi o film, który został opublikowany w kwietniu 2021 roku. W materiale mogliśmy zobaczyć wiele poniżających scen, które wykonywać miał 18-letni chłopak, wszystko to za pieniądze.

Sytuację pogarsza fakt, że chłopak jest niepełnosprawny intelektualnie. W filmie było jedzenie kocich odchodów, skakanie z balkonu do śmietnika czy taplanie się w błocie. Czyn został zakwalifikowany jako przestępstwo znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny. Podejrzanemu grozi 8 lat więzienia.

Poszkodowany chłopak żalił się, że został oszukany. – Nie tak to miało być. Miałem wejść do sklepu bez koszulki, a oni mieli to nagrać i mi za to zapłacić. Chciałem mieć dużo obserwujących na Instagramie i być sławny, a oni mnie oszukali. Nawet nie zapłacili tyle, ile obiecali – powiedział Onetowi. Youtuber z kolei powiedział, że cały film był wyreżyserowany.

Zobacz także: Wariant Delta w Polsce. Minister zdrowia nie wyklucza dodatkowych obostrzeń


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wariant Delta w Polsce. Minister zdrowia nie wyklucza dodatkowych obostrzeń

Wariant Delta w Polsce. Minister zdrowia nie wyklucza dodatkowych obostrzeń

Ceny ropy naftowej stale rosną podczas gdy ceny miedzi stoją w miejscu

Ceny ropy naftowej stale rosną podczas gdy ceny miedzi stoją w miejscu