w , ,

Otworzył ponad 1000 restauracji w rok! Popularny YouTuber MrBeast podbija świat gastronomii

MrBeast jest jednym z najbardziej popularnych YouTuberów na świecie. Jego główny kanał posiada obecnie prawie 87 milionów subskrypcji, a oglądalność video jest liczona w miliardach odsłon rocznie. MrBeast znany jest ze swojego „rozmachu”, na swoje filmy wydaje miliony dolarów miesięcznie. Większość tych pieniędzy rozdaje po prostu innym ludziom, organizując różnego rodzaju wyzwania. W ostatnim roku mogliśmy usłyszeć również o kolejnym jego sukcesie, czyli o sieci restauracji MrBeast Burger, którą otworzył wraz z Virtual Dining Concepts. Jak do tego wszystkiego doszło? Dlaczego YouTuber odniósł gigantyczny sukces?

Jak zaczynał MrBeast?

Żeby zrozumieć sukces tego YouTubera musimy zacząć od samego początku. MrBeast, czyli Jimmy Donaldson to 23 latek urodzony 7 maja 1998 roku, w Stanach Zjednoczonych (Kansas). Uczęszczał do szkoły średniej w Greenville Christian Academy i ukończył ją w 2016 roku. Przez krótki czas uczęszczał do college’u, ale szybko z niego zrezygnował.

  • 3 lata temu rzuciłem studia i moja mama kazała mi się wyprowadzić (bo mnie kocha i po prostu chciała, żebym odniósł sukces), a ludzie myśleli, że zwariowałem,

Pierwszy film gigantycznego YouTubera

W 2012 roku Donaldson założył kanał YouTube MrBeast6000. Miał zaledwie 13 lat, gdy zamieścił swój pierwszy filmik, było to komentowanie gry w Minecrafta. MrBeast Minecraft i inne treści związane z grami wideo zapoczątkowały jego kanał na YouTube. W 2016 i 2017 roku MrBeast zaczął eksplorować tematy wideo poza grami wideo. Wrzucał filmy komentujące różne trendy, takie jak:

  • Ile pieniędzy zarabia PewDiePie?
  • Najgorsze memy i trendy na YouTube!
  • Najlepiej opłacani muzycy????

Jednak pierwszym filmem, który odbił się szerokim echem było… liczenie do 100 000 bez przerwy. Zajęło mu to ponad 40 godzin, a całość filmu skończył zdaniem „Co ja robię ze swoim życiem?”

Ten film sprawił, że MrBeast wystrzelił. YouTuber szybko zrozumiał, że za gigantycznymi wyświetleniami stoją nietuzinkowe rzeczy. Nagrał kolejny tego typu film, tym razem policzył do 200 000. Jego ilość subskrypcji szybko przekroczyła milion w 2017 roku.

Pierwsze współprace reklamowe

Nowe filmy stały się viralowe, co przyciągnęło oczywiście marki. Swój pierwszy kontrakt zawarł z Quidd, firmą zajmującą się kupnem i sprzedażą cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich. Swoje zarobione pieniądze przeznaczył na kreowanie kolejnych materiałów… pierwszą wypłatę, czyli 10 tys. dolarów oddał bezdomnemu. Wideo również wystrzeliło. Marka Quidd postanowiła więc zorganizować kolejne dwa kontrakty po 10 tys. dolarów. MrBeast rozdał oba wynagrodzenia, pierwsze z nich losowym osobom, a drugie 10 tys. dolarów oddał dostawcy pizzy, jako napiwek.

Bycie lepszym to jego nałóg

Przechodząc do sedna, w podcaście na kanale YouTube Colin and Samir podkreślił, że zależy mu na tym, aby każde kolejne wideo było większe i ciekawsze. MrBeast zawsze stara zrobić coś nowego i irracjonalnego. Na jego kanale często pojawiają się filmy na których rozdaje setki, a nawet miliony dolarów. Jak powiedział w podcaście – na swoje filmy wydaje 4 miliony dolarów miesięcznie, czyli 48 milionów dolarów rocznie, jego studio nagraniowe kosztowało 10 milionów dolarów. Coś szalonego.

Kolejny sukces YouTubera, czyli restauracja MrBeast Burger

Donaldson pracował nad swoją siecią restauracji długo, pierwsza restauracja została otwarta 10 listopada 2020 r., w Wilson w Karolinie Północnej. Jednak za oficjalny początek uznaje się datę 19 grudnia, właśnie wtedy został opublikowany film promocyjny. W ramach materiału Donaldson rozdawał klientom pieniądze, darmowe jedzenie, sprzęt elektroniczny i wiele innych. Całość była sygnowana frazą „pierwsza darmowa restauracja na świecie”.

Sieć MrBeast Burger osiągnęła w krótkim czasie 300 lokalizacji. Aktualnie podaje się ich już ponad 1000. Jest to niebywały sukces i kosmiczne tempo rozwoju. Jednak jest mały szczegół, obecne tempo rozwoju to wynik nietypowego modelu biznesowego.

W jaki sposób sieć otwiera tyle nowych punktów?

Wiele osób może być zaszokowana tempem rozwoju sieci MrBeast Burger… nic dziwnego. Jednak model biznesowy tej restauracji jest bardzo ciekawy, różni się od innych.

MrBeast Burger bazuje na istniejących już lokalach, korzysta z ich wyposażenia i kucharzy, wprowadzając tam swoje produkty i kartę dań. Całość działa w tzw. modelu Ghost Kitchen, w większości jest to jedzenie na dostawę.

Na tym rozwiązaniu korzystają obie strony. MrBeast nie musi tworzyć restauracji od zera, nie ponosi on dużych kosztów na samym starcie, a lokal ma dodatkowe wpływy. Koniec końców obie strony dzielą się zarobionymi pieniędzmi. Sytuacja win-win.

YouTuber MrBeast i jego restauracja

Zobacz także: Peter Garnry: 2021 był zdumiewającym rokiem dla akcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

uokik przeprowadzil kontrole

UOKiK w asyście Policji przeprowadził przeszukania w siedzibach Asseco Poland, Comarch Healthcare oraz Bestprojects

zabka nano

Żabka Nano czyli bezobsługowy sklep… w innym sklepie!