w

Zabrze: Pacjentowi z chorym sercem WSZCZEPIONO urządzenie z funkcją bluetooth. To już trzeci zabieg tego typu.

W Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu wszczepiono pacjentowi z chorym sercem specjalne urządzenie z funkcją bluetooth, która łączy się z aplikacją mobilną w telefonie. Urządzenie wykrywa groźną arytmię i może ją przerwać, umożliwia też lekarzom zdalną kontrolę stanu zdrowia pacjenta.

67-letni mężczyzna trafił do SCCS z powodu niewydolności serca. Objawy choroby utrudniały mu codzienne funkcjonowanie, powodując uczucie duszności i zmęczenia nawet przy niewielkim wysiłku

Lekarze wszczepili choremu na serce specjalny układ Neutrino CRT do terapii resynchronizującej serca z funkcją bluetooth.

mem

To już trzeci zabieg tego typu w Polsce

W maju tego roku w Warszawie odbyła się implantacja kardiowertera-defibrylatora, zaś w listopadzie w Poznaniu lekarze wszczepili pacjentowi układ CRT z tej rodziny urządzeń. Zastosowana terapia CRT ma za zadanie zsynchronizować pracę komór serca pacjenta, a w konsekwencji poprawić jego stan i jakość życia. Dzięki funkcji defibrylacji w razie potrzeby urządzenie przerwie groźną dla życia arytmię komorową, która mogłaby spowodować nagły zgon sercowy.

Wszczepiony układ w połączeniu z aplikacją mobilną okazał się bardzo przyjazny pacjentowi– tłumaczy dr Sławomir Pluta. Opcja wysyłania cyklicznych raportów telemedycznych do ośrodka jest automatyczna, dodatkowo, pacjent może wygenerować przesył danych, kiedy coś go zaniepokoi.

Pacjent po zabiegu czuje się dobrze i zdaniem lekarzy zastosowana terapia poprawi jego stan i jakość życia, a funkcja bluetooth ułatwi zdalne kontrole w ośrodku prowadzącym.

ŹRÓDŁO
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

INTERWENCYJNY SKUP CHRYZANTEM CZĘŚĆ GŁÓWNA. 28- latek traci 722 tys.

INTERWENCYJNY SKUP CHRYZANTEM CZĘŚĆ GŁÓWNA. 28- latek traci 722 tys.

Fatalne oceny CYBERPUNK 2077. O co chodzi?

Fatalne oceny CYBERPUNK 2077. O co chodzi?