fot. Zbigniew Preisner/ Facebook
w

Zbigniew Preisner chce pozwać Dudę. Sztab odpowiada

fot. Zbigniew Preisner/ Facebook

Zbigniew Preisner, kompozytor muzyki filmowej i teatralnej chce pozwać sztab Andrzeja Dudy za wykorzystanie jego utworu podczas wiecu w Krakowie. Sztab prezydenta zabrał głos w tej sprawie i… zarzuca kłamstwo.

Podczas spotkania z wyborcami w rodzinnym Krakowie, Andrzej Duda i jego sztab miał wykorzystać utwór “Miejscie nadzieję”, którą skomponował Zbigniew Preisner. Sam autor zabrał głos w tej sprawie. Okazuje się, że prezydent mógł wykorzystać utwór nielegalnie. 

Moi Drodzy, dzisiaj na Małym Rynku w Krakowie z „Dudabusu” została bez mojej zgody wyemitowana moja piosenka „Miejcie nadzieję”. Co za bezczelność?! A. Duda, kandydat na prezydenta, łamie moje osobiste prawa autorskie – pisał na swoim Facebooku Zbigniew Preisner. 

Kompozytor wprost napisał, że nie popiera kandydatury Andrzeja Dudy, ani nie wyraża zgodny na promocję prezydenta autorami własnego autorstwa. Zapowiedział również pozew.

[…] nie życzę sobie wykorzystywania mojej twórczości do Pana promocji. Występuję na drogę prawną – deklarował Preisner. 

Głos w sprawie zabrał sztabowiec prezydenta, Radosław Fogiel. Polityk PiS-u stwierdza, że tego dnia utwór Preisnera nie był puszczany.

Sprawdź również: Pozew sztabu Dudy na Trzaskowskiego. Poszło o “kłamstwo”

Źródło: Gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Robert Biedroń ostro o Emilewicz.

Robert Biedroń “przyjmie komunię” od minister Emilewicz

Zamieszanie po wywiadzie doradcy Białego Domu ds. handlu . Trump dementuje, giełda panikuje