Chris Ratcliffe | Bloomberg | Getty Image
w , , ,

Złoto pobiło nowy rekord – inwestorzy obawiają się nasilenia pandemii. Wzrost popytu na srebro

Fot: Chris Ratcliffe | Bloomberg | Getty Image

Złoto pobiło nowy rekord, ale to inwestycja w srebro ma przynieść większą stopę zwrotu. Nikt nie jest zaskoczony, że w 2020 roku złoto odnotowało najwyższą cenę od 2011 roku. Efektem jest to, że nie widać oznak, aby pandemia miała się cofać. Wręcz przeciwnie. Za pandemią wymienia się słabnącą światową gospodarkę oraz osłabienie dolara amerykańskiego.

One kilogram gold and silver bars.
Chris Ratcliffe | Bloomberg | Getty Image

Najwyższy obrót na ostatniej sesji wyniósł 2020 dolarów za uncję. Niewątpliwie geopolityczne niepokoje – wybuch w Bejrucie, który zabił dziesiątki osób, tysiące ranił i spekulowano czy to nie walizkowa bomba atomowa, ponieważ w chwili eksplozji powstał charakterystyczny grzyb. Na Wall Street rządzą emocje, plotki, więc to tylko nakręciło zakupy.

image 11

Michael Hsueh, strateg surowcowy i walutowy w Deutsche Banku, powiedział CNBC, że oczekuje, iż srebro będzie miało lepsze wyniki niż złoto.

Analitycy zaznaczyli, że gospodarka światowa ma się odbić, a to spowoduje wzrost konsumpcji przemysłowej. To spowoduje wzrost popytu na srebro, które ma wiele zastosowań przemysłowych. Srebro… ma znacznie wyższy składnik przemysłowy. Tak więc, znacznie wyższy składnik popytu na podaż srebra w konsumpcji przemysłowej. A w środowisku, w którym widzimy ożywienie globalnej gospodarki, jest to kolejny powód, aby kupić srebro, powiedziała Hsueh we wtorek CNBC.

Analitycy Citi powiedzieli również w nocie z zeszłego miesiąca, że odbicie w działalności produkcyjnej powoduje, że ceny srebra są wyższe niż złota.

Efekt Bidena

image 13

Analitycy z banku stwierdzili, że rynki wyceniają potencjał większego popytu na srebro, jeśli Joe Biden wygra wybory prezydenckie w USA i zrealizuje swój plan zielonej infrastruktury.

Zgodnie z planem Bidena, pociągi dojeżdżające do pracy, autobusy i pojazdy pasażerskie będą zasilane elektrycznością lub czystym paliwem, a także zostaną opracowane czyste systemy lekkich kolei i autobusów. Ponadto, plan obejmuje oferowanie zachęt do modernizacji budynków mieszkalnych i handlowych, aby uczynić je bardziej odpornymi na ekstremalne warunki pogodowe.

Warto zwrócić uwagę na wykorzystanie srebra w coraz większej liczbie zastosowań medycznych, a także w elementach elektronicznych sieci telekomunikacyjnych 5G.

Jest wiele plusów dla złota i srebra, naszym zdaniem, i … dla srebra, aby nadal przyćmiewać nawet złoto, napisał Naylor-Leyland.

Ceny złota i greenback mają odwrotny związek. Ponieważ dolar amerykański spada w stosunku do innych walut, metal szlachetny staje się tańszy w innych walutach, co z kolei pobudza popyt na złoto i powoduje wzrost cen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Robin Utrecht/REX

Rejestracja wesel? Absurd. DJ opisuje jak wygląda pandemiczny chaos weselny

6Z732HLJHVGRXJP4EQK26HBBQA

USA: w sklepach kończy się amunicja, obywatele zbroją się jak na wojnę