w

Znany pisarz oskarżony – nazwał prezydenta „debilem”

fot: Youtube, Andrzej Duda

Jakub Żulczyk oskarżony o znieważenie Prezydenta RP.

Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił akt oskarżenia w sprawie znieważenia Prezydenta RP na jednym z serwisów społecznościowych – poinformowała w poniedziałek warszawska prokuratura okręgowa. Chodzi o znanego pisarza i scenarzystę Jakuba Żulczyka, który jest autorem takich książek jak „Ślepnąc od świateł” czy „Wzgórza psów”.

  • Pisarz będzie odpowiadał przed sądem z przepisu o znieważenie głowy państwa – grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Chodzi o wpis, który pojawił się na jego Facebooku 7 listopada, pisarz skomentował wyniki wyborów w USA.

„Joe Biden jest 46 prezydentem USA. Andrzej Duda jest debilem.”

Pisał na portalu społecznościowym.

Podobna sytuacja miała miejsce w 2011 roku, w tamtym czasie, władze ścigały twórcę serwisu Antykomor, którego treści odebrane były jako znieważenie głowy państwa.

  • Andrzej Duda był oburzony całą sytuacją, stał za mężczyzną murem – uważał, że nie można ścigać z takiego błahego powodu, przecież są inni przestępcy, którzy są groźni, ich należy łapać… piękne słowa, mijają lata, oskarża się pisarza.

„To jest ogromny problem, wymiar sprawiedliwości wymaga zmian, nie może być tak, że człowiek, który założył stronę internetową krytykującą prezydenta – Antykomor.pl, idzie do więzienia, jest szykanowany, aresztowany, skazany, a bandyci chodzą na wolności i się śmieją, bo są wyroki uniewinniające – mówił wtedy Andrzej Duda”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

LOCKDOWN Z KARTONU: Od niedzieli możliwy całkowity lockdown

LOCKDOWN Z KARTONU: Od niedzieli możliwy całkowity lockdown

Minister finansów o zmianach podatkowych – “będzie reset”

Minister finansów o zmianach podatkowych – „będzie reset”