w

Znany poznański lokal zamyka się z powodu… „potwornego zmęczenia tym krajem”

Zakwas – lokal gastronomiczny, który zamyka się powodu „potwornego zmęczenia tym krajem”.

Branża gastronomiczna ma ciężko. Firmy cierpią, przedsiębiorcy krwawią. Lockdown odczuła również właścicielka lokalu Zakwas – piekarni i restauracji serwującej śniadania i drugie śniadania/lunche.

  • Odebrałam dziś list z ZUS zawierający oficjalną odmowę dot. przyznania nam postojowego i umożenia świadczeń związanych ze składkami. Powód? Niewłaściwe PKD na 30.09.2020.

W skrócie oznacza to, że pomimo zakazu działania od listopada 2020 nikt z nas, tzn. ani żadna z dziewczyn, które na codzień w Zakwasie pracują, ani ja jako właścicielka Zakwasu, nie dostaniemy od państwa żadnej pomocy. Ani złotówki – pisze właścicielka lokalu.

  • Choć odmowa ZUSu nie jest dla mnie wielkim zaskoczeniem, dokłada ostatni, decydujący kamyczek do mojej decyzji o zamknięciu Zakwasu.

Powodów mojej decyzji jest kilka, ale przeważający powód to potworne wręcz zmęczenie tym krajem. Po prawie sześciu latach prowadzenia działalności mam Mili Państwo dość.

  • Nieustanna papierologia, miliony wniosków, formularzy, błagalnych maili do ZUSu, US, PUPu. WUP, Funduszy UE, nieustanne płaszczenie się i robienie z siebie idiotki naprawdę męczy.
  • Męczą podwyżki ceny prądu, mediów, świadczeń, cen surowców. Męczy zakaz normalnego funkcjonowania, bo Zakwas to obecnie nie jest Zakwas, który chciałabym prowadzić. Brakuje nam kontaktu z ludźmi, brakuje energii, brakuje motywacji. Mamy dość. Jesteśmy zmęczone.

Właścicielka dodała, że to nie koniec jej drogi. Będzie szukała innych, lepszych rozwiązań. Jedno jest jednak pewne – Zakwas się zamyka.

ŹRÓDŁO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sylwester marzeń udany. Przedsiębiorca z Trójmiasta obchodzi obostrzenia

Sylwester marzeń udany. Przedsiębiorca z Trójmiasta obchodzi obostrzenia

Spekulacja na akcjach. Kurs skoczył o 700 proc. “GAMESTONK” na GameStop.

Spekulacja na akcjach. Kurs skoczył o 700 proc. „GAMESTONK” na GameStop.