w

Znowu wszyscy mówią o Bitcoinie – szalony wzrost kryptowaluty

Kurs Bitcoina osiagnął poziom 38.445,6$ jak wykazuje Investing.com Index. Tym samym cena Bitcoina wzrosła w trakcie dnia o 10,06%.

Natomiast w ciągu ostatnich 7 dni kurs Bitcoina zyskał 32,76% wartości.

O bitcoinie zrobiło się głośno po ATH końcem 2017 roku. Trzy lata później jego wartość wzrasta ponad 4-krotnie. 2021 rok dopiero się zaczął, a jego notowania wzrosły o ponad 35%! Wartość kryptowaluty przekroczyła własnie 135 tys. zł.

Cena Bitcoina rośnie

  • Łączna wartość wszystkich cyfrowych walut i tokenów osiągnęła 1 bilion dolarów.
  • Specjaliści podkreślają, że tak znacząca aprecjacja jest wynikiem zwiększonego popytu ze strony inwestorów instytucjonalnych, korporacyjnych.
  • Według strategów banku JPMorgan (raport z 5 stycznia), bitcoin stał się rywalem dla złota i jego notowania mogą dojść nawet do poziomu 146 tys. USD, jeśli stanie się bezpiecznym aktywem.
  • Gavin Smith, dyrektor generalny konsorcjum kryptowalut, Panxora Group dodał, że „bitcoin nie jest wolny od spadkowych wahań cen. W rzeczywistości możemy spodziewać się spadków nawet o 25 proc., gdy inwestorzy okresowo realizują zyski”.

Inwestowanie w kryptowaluty

Bitcoin jest obecnie wart prawie 20-krotnie więcej niż uncja (31 gram) złota wyceniana na 1920 dolarów.

  • Komisja Nadzoru Finansowego w Polsce ostrzega przed inwestycjami w kryptowaluty oraz oszustami, którzy wykorzystują niewiedzę ludzi.
  • Patryk Pyka, anaityk DI Xelion: O ile sama technologia blockchain jest bez wątpienia perspektywiczna, o tyle uzyskanie przez kryptowaluty statusu powszechnie akceptowalnego środka płatniczego i przechowywania wartości nie jest już takie oczywiste.

Elon Musk najbogatszym człowiekiem na świecie

Elon Musk najbogatszym człowiekiem na świecie

Odwołać lockdown! Branża Fitness organizuje pozew zbiorowy

Odwołać lockdown! Branża fitness organizuje pozew zbiorowy