w

Znowu wszyscy mówią o Bitcoinie – szalony wzrost kryptowaluty

Kurs Bitcoina osiagnął poziom 38.445,6$ jak wykazuje Investing.com Index. Tym samym cena Bitcoina wzrosła w trakcie dnia o 10,06%.

Natomiast w ciągu ostatnich 7 dni kurs Bitcoina zyskał 32,76% wartości.

O bitcoinie zrobiło się głośno po ATH końcem 2017 roku. Trzy lata później jego wartość wzrasta ponad 4-krotnie. 2021 rok dopiero się zaczął, a jego notowania wzrosły o ponad 35%! Wartość kryptowaluty przekroczyła własnie 135 tys. zł.

Cena Bitcoina rośnie

  • Łączna wartość wszystkich cyfrowych walut i tokenów osiągnęła 1 bilion dolarów.
  • Specjaliści podkreślają, że tak znacząca aprecjacja jest wynikiem zwiększonego popytu ze strony inwestorów instytucjonalnych, korporacyjnych.
  • Według strategów banku JPMorgan (raport z 5 stycznia), bitcoin stał się rywalem dla złota i jego notowania mogą dojść nawet do poziomu 146 tys. USD, jeśli stanie się bezpiecznym aktywem.
  • Gavin Smith, dyrektor generalny konsorcjum kryptowalut, Panxora Group dodał, że „bitcoin nie jest wolny od spadkowych wahań cen. W rzeczywistości możemy spodziewać się spadków nawet o 25 proc., gdy inwestorzy okresowo realizują zyski”.

Inwestowanie w kryptowaluty

Bitcoin jest obecnie wart prawie 20-krotnie więcej niż uncja (31 gram) złota wyceniana na 1920 dolarów.

  • Komisja Nadzoru Finansowego w Polsce ostrzega przed inwestycjami w kryptowaluty oraz oszustami, którzy wykorzystują niewiedzę ludzi.
  • Patryk Pyka, anaityk DI Xelion: O ile sama technologia blockchain jest bez wątpienia perspektywiczna, o tyle uzyskanie przez kryptowaluty statusu powszechnie akceptowalnego środka płatniczego i przechowywania wartości nie jest już takie oczywiste.

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Elon Musk najbogatszym człowiekiem na świecie

Elon Musk najbogatszym człowiekiem na świecie

Odwołać lockdown! Branża Fitness organizuje pozew zbiorowy

Odwołać lockdown! Branża fitness organizuje pozew zbiorowy