w

Akcje szczepień uczyniły lekarza miliarderem!

Singapurski lekarz dołączył do grona miliarderów po tym, jak jego firma zaangażowała się w walkę z pandemią, osiągając gigantyczny wzrost zysków i cen akcji.

Loo Choon Yong, prezes Raffles Medical Group Ltd., osiągnął obecnie majątek wart 1,1 miliarda dolarów, stało się tak za sprawą udziałów, które posiada we własnej firmie, a które wzrosły o 104% w ciągu półtora roku!

https://tvc-invdn-com.investing.com/data/tvc_d38b9e63abc03be1d913906666a09366.png

Firma zajmuje się obecnie badaniami przesiewowymi na lotniskach, testami przed imprezami okolicznościowymi, pobieraniem wymazów i kontrolami turystów na granicach pod względem Covid-19. Jednakże nie to przyczyniło się do rozwoju spółki. Swoje zawrotne wyniki koncern medyczny zawdzięcza głównie 15 ośrodkom szczepień, które prowadzi w Singapurze.

  • To najnowszy przykład tego, jak szybko firma potrafiła przekształcić się i dostosować do panującej epidemii koronawirusa.

Sprawy nie wyglądały zbyt dobrze, gdy wirus zaczął się rozprzestrzeniać w zeszłym roku. Według Loo, regularna działalność Raffles Medical spadła, ponieważ ludzie trzymali się z dala od klinik i szpitali, a dostawcy usług medycznych mogli świadczyć tylko podstawowe usługi.

W okresie Covid pacjenci martwią się i starają się zostać w domu. (…)[Ludzie] Nie chcą iść na badania kontrolne bo boją się, że złapią Covida.

Dlatego firma musiała szybko reagować, bo groził jej upadek. W tym celu rozmieściła lekarzy, pielęgniarki i innych pracowników w obszarach, gdzie prowadzono testy na Covid. Dzięki zaangażowaniu się w walkę z pandemią:

  • Spółka odnotowała zysk w wysokości 38,8 mln USD za pierwszą połowę tego roku, to o 138% więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej.
  • Przychody wzrosły o 42% do 343,8 mln dolarów.
  • Akcje firmy wzrosły do ​​tej pory o 50% w tym roku, w porównaniu z 12% wzrostem dla krajowego indeksu giełdowego.

Przedsiębiorstwo prawdopodobnie będzie nadal szło w górę. Singapur bowiem przyspieszył akcję szczepień przeciwko Covid-19, spodziewając się, że do września 80% populacji zostanie w pełni zaszczepiona.

Źródło: Bloomberg

Przeczytaj również: Minister zdrowia Niedzielski: mamy już w Polsce czwartą falę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kolejne argumenty za końcem QE – zapowiedź raportu o zatrudnieniu w USA

Kolejne argumenty za końcem QE – zapowiedź raportu o zatrudnieniu w USA

Kolejne argumenty za końcem QE – zapowiedź raportu o zatrudnieniu w USA

Kolejne argumenty za końcem QE – zapowiedź raportu o zatrudnieniu w USA