w

Australia wraca do normalności: 78 tysięcy osób oglądało mecz na żywo

78 tysięcy osób oglądało mecz na żywo – prawie pełne trybuny!

W Polsce zawody sportowe od miesięcy odbywają się bez udziału publiczności. Z tym większą zazdrością oglądamy zdjęcia z meczu w Melbourne w Australii. Na trybunach zasiadło tam aż 78113 kibiców.

„To najwyższa frekwencja na stadionie sportowym na świecie od początku pandemii COVID-19” – tak dziennikarze agencji Reuters opisują wydarzenia z Melbourne Cricket Ground.

  • Na tym stadionie rozegrano w niedzielę mecz ligi AFL (liga futbolu australijskiego) pomiędzy Collingwood Magpies i Essendon Bombers. Na trybunach zasiadło aż 78113 kibiców!
  • AFL podkreśla, że to w dobie pandemii koronawirusa globalny rekord imprez sportowych.

Australia – jak zaznacza Reuters – odniosła sukces w walce z koronawirusem.

  • W kraju od miesięcy nie zanotowano silniejszych uderzeń fali pandemii, dzięki czemu ludzie mogą się gromadzić, jadać w restauracjach czy nie nosić – w większości miejsc – maseczek ochronnych.
  • Jak podkreśla Reuters, w powstrzymaniu koronawirusa pomogły Australii m.in. zamknięcie granic, sprawne wykrywanie zakażeń i przestrzeganie przez społeczeństwo obostrzeń.

Efekt: od wybuchu pandemii stwierdzono w tym kraju niespełna 30 tysięcy zakażeń. Zmarło tam 910 chorych na Covid-19 w Polsce, dla porównania, tylko w piątek zmarło 513 chorych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *